Ühiskonnateaduste blogi

ÜTI MIKROKRAADID

 

EESTIKEELSED MIKROKRAADID:

 

HUVIKAITSE JA POLIITKONKURENTS 18 EAP

Eesmärk on anda süvendatud sissevaade sellesse, kuidas toimivad esindusdemokraatia võtmeinstitutsioonid meediarohkes ühiskonnas ning millised on peamised kanalid, kuidas tavakodanikud ja huvirühmad saavad nende otsuseid mõjutada. Mikrokraad varustab õppijad kõige värskema teaduspõhise teadmisega erakondade toimimise ja arenguväljavaadete kohta, poliitilise kommunikatsiooni strateegiate ja nende mõjude kohta, ning erinevate liidri- ja veenmisstrateegiate kohta, mida poliitika(muutus)te eestvedamisel rakendada. Mikrokraad on osa ühiskonnateaduste instituudi politoloogia magistri õppekavast.

 

KINNIS- JA VALLASVARAÕIGUS 24 EAP

Eesmärk on arendada pädevust kinnis- ja vallasvara õigusliku regulatsiooniga seonduvas valdkonnas. Koolituse läbinu: teab ja tunneb kinnis- ja vallasvara õiguslikku regulatsiooni ja selle rakendamise praktikat. Oskab lahendada kinnis- ja vallasvara õigusliku regulatsiooniga seonduvaid küsimusi. Tunneb õiguse seaduspärasusi, koostoimet ja erinevate õigusharude vahelist seost.

 

KODANIKUHARIDUS 12 EAP

Eesmärk on mõtestada lahti, mis teeb inimesest kodaniku õiguslikus, poliitilises, ühiskondlikus ja hariduslikus vaates, ja kuidas kodaniku roll, suhe riigiga ning osalusvõimalused muutuvad koos demokraatia teisenemisega. Kursused aitavad mõista, millised on kodaniku õigused ja kohustused suhetes riigiga ja kodanikuühiskonna liikmena, milline on kodaniku tegevuskeskkond demokraatlikes, autoritaarsetes ja erinevates hübriidrežiimides, ning kuidas need muutuvad illiberaalsuse ja populismi võidukäigu tingimustes. Mikrokraad on osa politoloogia magistriõppekavast.

 

KOHALIK VALITSEMINE 15 EAP

Eesmärk on varustada kohalike omavalitsuste ametnikke põhjalike teadmiste ja oskustega, mis on vajalikud nende rolli täitmiseks efektiivselt ja professionaalselt. Kursuse läbimise tulemusena omandavad osalejad sügava arusaama kohaliku omavalitsuse olemusest, juhtimisest ja teenuste osutamise korraldamisest, samuti strateegilise mõtlemise ja meeskonnatöö oskused. 

 

KVALITATIIVSED UURIMISMEETODID 10 EAP

Eesmärk on omandada ja täiendada baasteadmisi ja oskuseid kvalitatiivse uuringu planeerimiseks, läbiviimiseks ja analüüsiks rõhuasetusega intervjueerimisel ja intervjuude analüüsil. Mikrokraad on kokku pandud sotsioloogia bakalaureuseastme õppekava põhjal.

 

LASTEKAITSE PÕHIALUSED 18 EAP

Eesmärk on täiendada teadmisi ja arendada oskusi lastekaitsetööks, õppides tundma lastekaitse põhimõtteid, sh lapse parimate huvidega arvestamine, ja meetodeid. Mikrokraad on osa Ühiskonnateaduste instituudi lastekaitse magistriõppekavast.

 

LEPINGU- JA HALDUSÕIGUS 18 EAP

Eesmärk on omandada algteadmised õigusteadusest ja kehtivast õigusest põhilisemates õigusharudes ning arendada teadmisi õiguspõhimõtete kasutamisest avalikus-, era- ja riigisektoris. Mikrokraadi õppekava on kokku pandud õigusteaduse bakalaureuseastme õppekava põhjal.

 

PEREKONNA- JA PÄRIMISÕIGUS 18 EAP

Eesmärk on perekonna- ja pärimisõiguse tundmine ja sellega seonduvate küsimuste ning probleemide lahendamine, mis on nii Eesti avalikus sektoris, omavalitsustes, kui ka kolmandas sektoris (MTÜ-d) jätkuvalt väga oluline tegevusvaldkond. Erinevate perekonnaprobleemide lahendamiseks on oluline tunda valdkonna õiguslikku regulatsiooni ja selle rakendamise praktikat. See on avatava mikrokraadi koolitusprogrammi käivitamise peamine eesmärk.

 

POLIITIKA KUJUNDAMINE 13 EAP

Eesmärk on pakkuda poliitika kujundamise alast oskusteavet eelkõige avalikus sektoris, kohalikes omavalitsustes ja mittetulundusorganisatsioonides töötavatele isikutele; tõsta kaasatust ühiskonna probleemide arutamisel ja lahendamisel. Üldoskustest arendame enesejuhtimisoskust tegevuste algatamise/proaktiivsuse kaudu; mõtlemisoskustest peamiselt analüüsioskust ja probleemi lahendamist ning lävimisoskustest eestvedamist ning suhtlemisoskust ja tagasiside vastuvõtmist. Mikrokraad on osa Ühiskonnateaduste instituudi riigiteaduste õppekavast.

 

POLIITIKA KUJUNDAMINE JA KOMMUNIKATSIOON 10 EAP

Eesmärk on omandada teadmisi ja oskusi poliitika analüüsiks ja poliitilise kommunikatsiooni mõistmiseks ja seeläbi soovitud muutuste planeerimiseks ja rakendamiseks. Mikrokraadi õppekava on kokku pandud riigiteaduste ja haldus- ja ärikorralduse bakalaureuseastme õppekava põhjal.

 

RÄNDE- JA LÕIMUMISPOLIITIKA 12 EAP

Eesmärk on anda teaduspõhine ülevaade rände- ja lõimumisprotsesside loogikast, nende juhtimise võimalustest ja piirangutest riiklike, kohaliku või ettevõtte tasandi poliitikameetmetega, ning rände- ja lõimumisprotsesside laiemast ühiskondlikust mõjust. Mikrokraad on osa politoloogia õppekavast.

 

SISSEJUHATUS SOTSIAALPEDAGOOGIKASSE

Eesmärk on arendada professionaalseid oskusi, et tulla tõhusamalt toime sotsiaalpedagoogi tööalaste väljakutsetega; omandada teadmised ja oskused, mis võimaldavad jätkata õpinguid mikrokraadi programmis „Sotsiaalpedagoogika edasijõudnutele“; mõista sotsiaalpedagoogika olemust ja rakendusvõimalusi eri kontekstides.

 

SOTSIAALTÖÖ JA SOTSIAALPOLIITIKA 28 EAP

Eesmärk on omandada ja arendada teadmisi ja oskusi sotsiaaltöö alustest ja kogukonnatööst. Mikrokraad on kokku pandud sotsiaaltöö bakalaureuseastme õppekava põhjal.

 

TÖÖÕIGUS TÖÖTAJALE JA TÖÖANDJALE 18 EAP

Eesti ettevõtete eduka majandustegevuse üheks eelduseks on tööõiguse tundmine ja vastavate teadmiste ning oskuste edukas praktikas rakendamine. Sama põhimõte kehtib ja rakendub töölepingu alusel töötamise osas. Ettevõtete majanduslike eesmärkide saavutamiseks on tööandjale ning tööõiguse valdkonnas tegutsevale juristile oluline tunda töövaldkonna õiguslikku regulatsiooni ja selle rakendamise praktikat. Mikrokraad on osa Ühiskonnateaduste instituudi bakalaureuse õigusteaduste õppekavast.

 

VÕLGADE MENETLEMINE 12 EAP

Eesmärk on arendada pädevust võlgade sissenõudmise (krediidihalduse) valdkonnas fookusega valdkonnaga seonduval tsiviilkohtu- ning saneerimis-, maksejõuetus- ja pankrotimenetlusel. Mikrokraadi õppekava on osa ühiskonnateaduste instituudi õigusteaduste õppekavast.

 

ÄRIKORRALDUS 24 EAP

Eesmärk on mõista peamiste majandusprotsesside toimimist ühiskonnas, osata analüüsida ettevõtte majanduslikku keskkonda ja planeerida organisatsiooni tegevusi. Mikrokraad on osa Ühiskonnateaduste instituudi haldus- ja ärikorraldus bakalaureuse õppekavast.

 

INGLISKEELSED MIKROKRAADID:

 

CHANGING WORLD ORDER 15 EAP

The aim of the course is to help the participants understand the primary structures and instruments of global governance. The graduates will be able to analyze the formation of the global order and the role of small states in the changing world, analyze the creation of international norms and regimes, and understand the forces which are behind the changing world order.

 

HUMAN RIGHTS IN THE MODREN WORLD 18 EAP

The aim of the course is to provide participants with knowledge of the main challenges to human rights law resulting from technological and geopolitical developments. The microdegree will give an overview of the concept of new human rights, the theoretical discussion surrounding it and discuss the main new human rights. The graduates will able to participate in discussions in relation to corporate social responsibility and the human rights obligations of businesses.

 

KOOSTÖÖS TEISTE INSTITUUTIDEGA:

 

ETTEVÕTLUSÕPETAJA 24 EAP

Mikrokraadi Ãµppekava toetab üldharidus- või kutsekoolide ettevõtlusõpetaja pädevuste omandamist. Oodatud on kõrgharidusega inimesed, kes mikrokraadi õppekaval täiendavad end nii ettevõtluse, majanduse kui ka ettevõtluspedagoogikaga seotud valdkondades. Ã•ppekavas on lõimitud nii haridus- kui ka ühisekonnateaduste instituudi Ãµppejõudude pädevused.

 

ROHEPÖÖRDE JUHTIMINE 16 EAP

Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärk on muuta Euroopa 2050. aastaks kliimaneutraalseks, hoogustada majandust keskkonnahoidliku tehnoloogia abil, luua jätkusuutlik tööstus ja transport ning vähendada saastet. Tänasel tööturul on aga puudu juhtidest ja spetsialistidest, kes suudaksid sellist muudatust süsteemselt ellu viia.

 

VAIDLUSTE LAHENDAMINE - LEPITUSE ÕIGUSLIK JA PSÜHHOLOOGILINE KÄSITLUS 29 EAP

Mikrokraadi õppekava täiskasvanud õppijale, kes soovib avardada oma silmaringi lepitusega seonduvate õigusregulatsioonide ja psühholoogia tundmiseks, eesmärgiga pakkuda lepitamise olukordade lahendamise ja mõtestamise kogemust. Õppekava toob kokku nii loodus- ja terviseteaduste instituudi kui ühiskonnateaduste instituudi kompetentsid.