Teadus

ÜTI sotsiaalkaitse suund ehitab akadeemilist kogukonda

meeting

Kas Sa tead, mida su kolleegid uurivad? On sul aimu, millistel teemadel kirjutavad väitekirju suuna doktoradid?

Sotsiaalkaitse suuna (SKS) inimesed on otsustanud nende paljukurdetud probleemide lahendamise tõsiselt ette võtta ja panna käima suuna teadusfoorumid. Teadusfoorum on kolleegide kohtumispaik, kus jagada kogemusi projektide taotlemisest ja elluviimisest, tutvustada uurimistööd, küsida küsimusi ja olla uudishimulik. Kui tavapärastel teadusseminaridel on fookus teadustöö tulemuste tuvustamisel, siis SKS teadusfoorumitel on keskmes teadlaseks kasvamise protsess. Rangelt akadeemilise ’RQs - data&method - results’ formaadi asemel on siin vorm vabam. Kuidas jõuda rahvusvahelisse kõrgteadusse?, kuidas leida pealehakkamist grandi- ja töökonkurssidel osalemiseks?, miks tasub ’kulutada aega’ võrgustumisele?, kuidas saada üle tagasilöökidest ja madalseisust? – need on vaid mõned vestlusteemad.

Sellel semestril on teadusfoorumite üritused üles ehitatud n.ö. projektipõhiselt. See tähendab, et iga kohtumise sisutavad professorid koos oma doktorantidega, keda ühendab üks suur uurimisprojekt. Veebruaris toimuva avaseminari kõnelejateks on prof. Anu Toots ja doktorant Anna Broka, külalisena liitub Anu Tootsi varasem doktorant ja praegu Konstantzi ülikooli järeldoktor Triin Lauri riigiteadustest. Kõiki neid kolme ühendab heaoluriigi ja sotsiaalsete investeeringute problemaatika ning COST projekt YOUNG-IN, „Noorte eluvaldkondi läbivate halvemuste transdistsiplinaarsed lahendused“. 

Järgnevatel igakuistel SKS teadusfoorumitel sisustavad kohtumisi Zsolt Bugarszki, Katri-Liis Lepik, Audrone Urmanaviciene ja doktorant Kadri Kangro (projektidega H2020 CoSIE ’Co-creation of Service Innovations in Europe’ & COST SHIINE ’Multi-disciplinary innovation for social change’; Karmen Toros, Ingrid Sindi ja Rafaela Lehtme (projektiga ETAG PUT ’Tõhus osalusdiskursus: osalejate kogemused kaasatusest lastekaitse hindamiste praktikates’) ning Merike Sisask, Gertha Teidla-Kunitsõn, Annela Samuel ja külalisena Prof Katrin Tiidenberg (projektiga H2020 DigiGen ’The impact of technological transformations on the digital generation’.

Teadusfoorumite sarja suur eesmärk on tugevdada kolleegide ühtekuuluvustunnet ja identiteeti, millest tulenevalt pole need avatud ühekordsetele huvilistele väljastpoolt sotsiaalkaitse suunda. Ses mõttes on tegu klubilise üritusega.