Visiooniga puhtusearmastajad kogunesid klubisse
5. novembril kogunes seltskond prügi vihkavaid visionääre esmakordselt “Puhta Maailma Klubisse”, et arutada, kuidas vähendada massiivset prügi pealetungi ning olla inimkonnana väärikam liik planeedil, kui seda täna oleme.
5. novembril kogunes seltskond prügi vihkavaid visionääre esmakordselt “Puhta Maailma Klubisse”, et arutada, kuidas vähendada massiivset prügi pealetungi ning olla inimkonnana väärikam liik planeedil, kui seda täna oleme.
Ӱ Ülikooli ning Teeme Ära Sihtasutuse (küllap tead “Teeme Ära!” talgupäevi ja võib-olla oled kuulnud ka maailmakoristusest “Let’s Do It! World Cleanup”) koostööna hakkab nüüdsest kogunema klubi, kus sõna saavad erinevad tuntud visionäärid, kellega saab koos maailma asju arutada ja kellelt nõu küsida.
Esimese klubi kogunemise avas innovaatiliste algatuste, sealhulgas ka “Teeme Ära!” ja “Let's Do It! World Cleanup” algataja Rainer Nõlvak. Nõlvak on tuntud ettevõtja, paljude firmade (näiteks MicroLink, Delfi, Stigo) asutaja ja ingelinvestor. Ta on Teeme Ära idee autor ja eestvedaja. Tema osavõtul on liikumine tänaseks jõudnud 108 riiki, kus koos on koristanud juba 8,5 miljonit inimest (vt ). Vabal ajal ehitab Rainer Hiiumaal ökomaja, teeb sporti ja tegeleb põnevate start-up'idega.
Rainer Nõlvak arutles Puhta Maailma Klubis koos ligi 40 osalejaga plastiku kasutusvõimalusest ning probeemist. Ainuüksi maailma meredesse voolab igal aastal ligikaudu 20 miljonit tonni plastikut, mis jõuab veeloomade toiduahelasse ja mille tõttu loomad surevad piinarikast surma. Lisaks vette sattuvale plastikule on probleeme ka maismaal vedelevate jäätmetega. Klubilised arutlesid ka korporatsioonide rolli, tarbija surve ning tulevikuperspektiivide üle.
“Puhta Maailma Klubi” järgmine üritus on jaanuaris ning 2014. aastal on plaanis kutsuda Eestisse ka ülemaailmselt tuntud väliskülalisi. Klubi on ellu kutsunud, et keskkonnast ja kodanikuühiskonnast hoolivad inimesed kokku tuua ning üheskoos uusi ideid ja inspiratsiooni leida. Klubid annavad osalejatele hea võimaluse nii kuulata, kaasa mõelda, diskuteerida kui ka küsimusi esitada.
“Klubi eesmärk ei ole kitsalt keskkonnaprobleemide arutamine, vaid me soovime mõelda palju laiemalt. See, mida kellegi jaoks tähendab puhas maailm, on ju ka suhteline. Ja meile meeldib, et see ei piira ideede lendu,” kommenteeris maailmakoristuse Let’s Do It! World Cleanup kommunikatsoonijuht Meelika Hirmo ja lisas, et kindlasti on tulemas arutelusid nii tarbimisest, kodanike rollist kui ka laiemalt innovatsioonist meie ühiskonnas.
“Teeme Ära ei ole samuti pelgalt koristusaktsioon. See on kodanikuühiskonna edulugu, kus tavalised inimesed suutsid väga kiiresti väga palju muuta. Eesti ei muutunud mitte ainult prügist puhtamaks, vaid juurde tekkis ka puhtamaid ideid. Kodanikuühiskond muutus pärast head talgukogemust aktiivsemaks, inimesed tundsid, et neil on reaalne võimalus ise millegi positiivsega hakkama saada. Sama kogemus ja mõju on Teeme Äral mitmetes teisteski riikides,” lisas ta.
Rainer Nõlvaku sõnavõtust valmib kokkuvõte 15. novembriks. Raineri mõtteid saab lugeda Let’s Do It! World Cleanup veebilehelt . Jälgi Let’s Do It! World Cleanupi ettevõtmisi ja ning püsi kursis, kes ja millal järgmisena oma põnevaid mõtteid jagab. Klubiüritused on kõigile avatud – oled järgmisele väga oodatud!
Kirjutas: Meelika Hirmo