Täna algab Culture 4D konverents

29.-30. septembril toimub Ӱ Ülikoolis konverents "Culture 4D: Digitization, Data, Disruptions, Diversity", kus maailma tippeksperdid arutlevad kultuuri digiteerimisega kaasnevate võimaluste ja väljakutsete üle nii avalikus kui erasektoris. Konverents toimub Ӱs seoses Eesti käesoleva eesistumisega Euroopa Nõukogus.

29.-30. septembril toimub Ӱ Ülikoolis konverents "Culture 4D: Digitization, Data, Disruptions, Diversity", kus maailma tippeksperdid arutlevad kultuuri digiteerimisega kaasnevate võimaluste ja väljakutsete üle nii avalikus kui erasektoris. Konverents toimub Ӱs seoses Eesti käesoleva eesistumisega Euroopa Nõukogus.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on oluline leida võimalusi, kuidas digitaalselt võrgustunud maailm saab kaasa aidata demokraatlike väärtuste edendamisele kultuuri kaudu. „Mäluasutused kannavad meie jaoks olulist funktsiooni – nad aitavad meil mäletada, et me kasutaks mälu kui viljakat pinnast iseenda, kogukonna, majanduse ja heaolu kasvuks ning arenguks. Võrgustunud ühiskondades, on mäluasutustel harukordne võimalus pakkuda sisu palju laiematele auditooriumidele kui eales varem,“ ütles Saar. „Digimine aitab alal hoida ja anda taaskasutusse kultuuripärandit viisil, mis oli kujuteldamatu veel 30 aastat tagasi. Sellegipoolest seisavad täna meie ees paljud tehnilised, juriidilised ja finantsilised tõkked, mis takistavad digitaalse kultuuripärandi muutumist tõeliselt kättesaadavaks. Kultuuriväärtuste digimine, digioskuste edendamine, digikultuuri säilitamise ja kättesaadavuse ning ja kultuuris osalemine digikeskkonnas on need ülesanded, mille lahendamisel vajame avaliku ja erasektori, aga samuti poliitikakujundajate, tippekspertide ja akadeemilise ning innovaatilise digikasutajate kogukonna aktiivset koostööd ja kokkuleppeid,” rõhutas Saar.

"Iga ajaga kaasas käiv arhiiv, muuseum, raamatukogu või loomeettevõte on kokku puutunud digimaailma pakutavate võimalustega säilitada oma kogusid, salvestada oma tegevust ning oma teenuseid ka innovatiivsel moel välja pakkuda," selgitas Ӱ Ülikooli meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse (MEDIT) juhataja Indrek Ibrus. “Kuid kuidas seda hästi teha, mida peaksid IT- ja loomeettevõtted arvestama kultuurisektoriga koos digiteenuseid arendades? Kuidas tagada, et koostöös erasektori idufirmade või ka üleilmsete ettevõtetega koostööd tehes oleks kultuurivaldkonna suurandmed kasutatud nõnda, et see annab kultuurile lisaväärtust, tugevdab kultuuriinstitutsioonide avalike teenuseid?”

Just nendele ja paljudele teistele kultuuri digiteerimisega seotud küsimustele otsitakse konverentsil vastust. Esinevad valdkonna tippeksperdid - õpetlased, aktivistid, ettevõtjad ja poliitikategijad - enam kui tosinast Euroopa riigist.

Konverents toimub inglise keeles, kõik ettekanded ja arutelud vahendatakse eesti keelde.
Tutvu ka ürituse ja jälgi seda .

Konverentsist toimub veebiülekanne, mida on võimalik vaadata .

Konverentsi toetajad ja partnerid: Euroopa Nõukogu, Kultuuriministeerium, EAS, TÜ ja Rahvusraamatukogu. Konverentsi kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo:

Kerli Onno
teaduskommunikatsiooni spetsialist
Ӱ Ülikool
tel. 640 9219