Konverents käsitles eraõiguslikku tsensuuri internetikeskkonnas
8. septembril toimus konverents „Euroopa pärast Delfit“, mille keskmes oli eraõiguslik tsensuur internetis. Küsiti, kas eraettevõtetel on õigus kontrollida online-keskkonnas levivat sisu ja piirata selle levikut. Konverentsil rääkisid kaasa ka Google avalike ja valitsussuhete direktor Marco Pancini ning taolisi üritusi harva väisav Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Robert Spano.
8. septembril toimus konverents „Euroopa pärast Delfit“, mille keskmes ol eraõiguslik tsensuur internetis. Küsiti, kas eraettevõtetel on õigus kontrollida online-keskkonnas levivat sisu ja piirata selle levikut. Konverentsil rääkisid kaasa ka Google avalike ja valitsussuhete direktor Marco Pancini ning taolisi üritusi harva väisav Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Robert Spano.
16. juunil 2015 kuulutas Euroopa Inimõiguste Kohtu suurkoda välja otsuse kohtuasjas Delfi AS vs. Eesti. Leiti, et Eesti ei ole rikkunud Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooniga kaitstud sõnavabadust, kui leidis, et Delfi AS peab vastutama oma internetiportaalis avaldatud anonüümsete au teotavate kommentaaride eest.
„Võib öelda, et otsus Delfi kohtuasjas oli märgilise tähendusega kogu Euroopale. See annab uudse vaatepunkti uue meedia ettevõtete vastutuse mõistmisele internetikeskkonnas,“ sõnas ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli inimõiguste professor Mart Susi. „Kohtuotsust on kritiseerinud nii meediaettevõtted kui teadlased ning pärast kohtulahendit on jäänud mitmed küsimused vastuseta või tõusnud eriti teravalt päevakorda,“ sõnas Susi ja lisas, et just nendele küsimustele soovitakse konverentsil vastust leida.
Lisainfo on kättesaadav .
Lisainfo: