
Õpetaja kui suhtleja - õppimist toetava suhtlusruumi loomine
Haridusteaduste instituut
-
koolitusel osalemine aitab mõista tervikliku õppimist toetava suhtlusruumi loomise eeldusi ning õppida rakendama selleks vajalikke sotsiaalseid ja kommunikatiivseid oskusi.
Kellele?
Koolitusele ootame töötavaid õpetajaid.
Kuidas?
Õppetöö toimub sessioonidena, kokku kolm moodulit. Sessioonide vahele jääb aeg praktiliste iseseisvate ülesannete tegemiseks ja õpitu rakendamiseks ning analüüsimiseks. Kursusele on loodud oma veebikeskkond, kus jagatakse materjale, grupi vara jm olulist. Iseseisev töö: eneseanalüüs, enda kui suhtleja profiili koostamine, ühe suhtlus- ja/või kommunikatsiooniprotsessi kavandamine. Läbivalt õpitu praktiseerimine kontaktpäevade vahelisel ajal. Iseseisev töö: eneseanalüüs, enda kui suhtleja profiili koostamine, ühe suhtlus- ja/või kommunikatsiooniprotsessi kavandamine. Läbivalt õpitu praktiseerimine kontaktpäevade vahelisel ajal.
Koolituse tulemusel õppija:
- mõistab ja mõtestab ennast suhtlejana;
- analüüsib enda rolle ja tugevusi ning loob enda kui suhtleja profiili;
- mõistab arengut toetava suhtlusruumi kujunemise eelduseid ja enda võimalusi selle loomisel;
- rakendab erinevaid suhtluspädevusi erinevates õpetajatöö situatsioonides ja teab, kuidas lahendada konflikte;
- oskab kaasata lastevanemaid, kolleege, juhtkonda keeruliste suhtlusolukordade lahendamisse;
- kasutab suhtluses erinevaid strateegiaid.
Teemad
- I moodul - 16.-17.märts 2022. Suhtlemine ja kommunikatsioon õpetaja töös muutunud õpikäsituse kontekstis. Õpetaja kui suhtleja ja õpetaja suhtluspädevus. Kommunikatsiooni- ja suhtlusoskuste arendamine. Keelekasutuse mõju suhtluses: jaatav, eitav kõne. Keeleline positsioneerimine. Kontakti loomine, selge eneseväljendus ja aktiivne kuulamine. Enesekehtestamine. Mina- ja jah-sõnumid. Erinevad suhtlustasandid.
- II moodul: aprill 2020. Konflikt ja konfliktide lahendamine (sh distsipliiniprobleemide lahendamine), toimetulek vastupanuga. Vägivallatu suhtlus. Tagasiside. Suhtlus- ja kommunikatsioonisituatsioonide analüüs.
- III moodul: 3-4. mai 2022. Töö sidusrühmadega: teiste õpetajate, juhtkonna. Lastavanematega. Õpetaja professionaalne identiteet – mina suhtlejana, tugevuste analüüs ja isiksuslikud ressursid. Eneseväärtustunne kui hea kontakti ja suhtlemise eeldus.
Koolitus viiakse läbi Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi toel
Sarnased koolitused
Positiivsed koolisuhted ja koostöise õpikeskkonna loomine
Haridusteaduste instituut
Koolitusel osalemine annab oskuse luua erinevaid võimalusi positiivse mikrokliima kujundamiseks, enda heaolu ja tööga rahulolu tagamiseks ning kööstöisete suhete arendamiseks koolis.
Koolitus algab oktoobris 2022. Täpsed kuupäevad on selgumisel.