Pilt

Koolituse kood HRC0548/1

Registreerimise tähtaeg

Maht Kontaktõpe 32 tundi, iseseisev õpe 28 tundi

Minimaalne osalejate arv 24

Koolituse hind Tasuta

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Karolin Mäe Maria Sakarias Mari Jõgiste

Eri kultuuritaustaga õppijate kaasamine: maailmahariduse ja kultuuritundliku õpetamise meetodid

Haridusteaduste instituut

Kursust korraldavad ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool ja MTÜ Mondo. Kursust viiakse läbi ESF programmi „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ raames. Kursus on osalejatele tasuta.

-

Koolituse kood HRC0548/1

Registreerimise tähtaeg

Maht Kontaktõpe 32 tundi, iseseisev õpe 28 tundi

Minimaalne osalejate arv 24

Koolituse hind Tasuta

Koolituse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tunnistus

Koolitajad Karolin Mäe Maria Sakarias Mari Jõgiste

Kursuse eesmärk on arendada oskusi ja kompetentsi eri kultuuritaustaga õppijate kaasamiseks maailmahariduse ja kultuuritundliku õpetamise meetodite kasutamisel.

Sihtgrupp

Kursuse sihtgrupp on õpetajad, noorsootöötajad ja muud tugitöötajad, kes töötavad eri kultuuritaustaga õpilastega koolis, noortekeskuses, huvikoolis või mujal.

Teemad

- Mitmekultuuriline õpikeskkond ja selle teadlik kujundamine
- Õpilaste sotsiaal- ja emotsionaalse heaolu ja avatud hoiakute toetamine
- Kultuuridevaheline dialoog ja õpetaja uue kultuuriga kohanemine
- Eri kultuuritaustaga õpilaste kaasamise strateegiad mitmekultuurilises õpikeskkonnas
- Mitmeperspektiivsus ja vastuoluliste teemade käsitlemine
- Õpistsenaariumite loomine mitmekultuurilises keskkonnas
- Maailmahariduse teemavaldkondade (nt ränne, konfliktid, inimõigused) õppetöösse lõimimine interaktiivsete meetodite abil

Koolituse ajakava

  • T, 11.10.2022 kell 10.00–15.45 – I Sissejuhatus (TLÜ ruum T-416)
  • N, 27.10.2022 kell 10.00–15.45 – II Strateegiad mitmekultuurilises õpikeskkonnas (TLÜ ruum T-415)
  • K, 09.11.2022 kell 10.00–15.45 – III Kultuuridevaheline dialoog ja uue kultuuriruumiga kohanemine (TLÜ ruum T-420)
  • K, 23.11.2022 kell 10.00–15.45 – IV Tundlikud teemad klassiruumis (Zoomis)
  • T, 13.12.2022 kell 10.00–16.00 – V Õpistsenaariumid mitmekultuurilises õpikeskkonnas (Mondo õpperuum Telliskivi 60a/5)

ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å¾±»å

Kursuse lõpetanu tunneb maailmahariduse teemavaldkondi ja põhimõisteid; käsitleb maailmahariduse teemasid oma töös teadlikult, loominguliselt ja interaktiivselt; on omandanud oskused ja meetodid, et arendada õpilastes empaatiat ja kultuuridevahelist mõistmist ja ennetada või vähendada potentsiaalset vihakõne, diskrimineerimist või konflikte klassiruumis; analüüsib eri meetodite rakendamist, mis tagavad õpilaste kohanemise uue kultuuriruumiga ja õpilaste sotsiaal-emotsionaalse heaolu; koostab eri kultuuritaustaga õpilaste kaasamiseks õpistsenaariumi ja rakendab selle oma töös.

³¢Ãµ±è±ð³Ù²¹³¾¾±²õ³Ù¾±²Ô²µ¾±³¾³Ü²õ±ð»å

Praktilise tööna õpistsenaariumi loomine. Kursuse käigus kasutatakse eri aktiivõppe meetodeid, näiteks arutelu, loeng, töö videomaterjaliga, rühmatöö, loometöö.


Koolitajad


Karolin Mäe

Karolin Mäe on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli nooremteadur, kelle uurimisvaldkonnaks on õpetaja mitmekultuuriline enesetõhusus. Ta on olnud tegev hariduse valdkonnas üle 15 aasta ning lisaks üldhariduse septsialisti ja IB õppe koordinaatori rollidele on ta õpetanud noortele teadusaineid nii USAs, Gaanas kui Costa Rical. Costa Rical töötas ta rahvusvahelises United World College koolis, kus õppis ligi 90 erineva rahvusliku taustaga õpilast ning rakendati rahuhariduse ja maailmahariduse põhimõtteid.


Maria Sakarias

Koolitaja Maria Sakarias (MTÜ Mondo) omandas üldkeeleteaduse bakalaureusekraadi Yorki ܱô¾±°ì´Ç´Ç±ô¾±²õ³Ù Inglismaal ja magistrikraadi Utrechti ܱô¾±°ì´Ç´Ç±ô¾±²õ³Ù Hollandis. Ta tegutses seejärel erinevates sotsiaalsetes ettevõtetes ja vabaühendustes ning omandas magistrikraadi arengukoostöös ja kestliku arengus Radboudi ܱô¾±°ì´Ç´Ç±ô¾±²õ³Ù Hollandis. Mondos keskendub Maria maailmahariduse edendamisele Eestis ning koordineerib ka Euroopa Parlamendi partnerkoolide (EPAS) programmi.


Mari Jõgiste

Koolitaja Mari Jõgiste (MTÜ Mondo) on maalikunstniku taustaga kunstiajaloo õpetaja, kes on gümnaasiumi ja huvikooli tasemel töötanud üle 10 aasta. Hariduse omandas ta Tartu Ülikoolis ja Istanbuli Marmara Ülikoolis. Huvi maailma ja teiste kultuuride vastu on teda viinud Põhja-Ghanasse Mondo hariduseksperdina ja Kayini osariiki Myanmaris GLEN projekti praktikandina. Mondo maailmahariduse tiimis tegeleb ta õppematerjalide loomise, haridustöötajate koolitamise ning noortele suunatud töötubade disainimisega.


Kursust korraldavad ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool ja MTÜ Mondo. Kursust viiakse läbi ESF programmi „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ raames. Kursus on osalejatele tasuta.

​ESF

HTM