Konverents: Muutuv õpikäsitus - kuidas see klassiruumis välja näeb?
Lisa kalendrisse
iCal calendarNoored Kooli ja Ӱ Ülikool kutsuvad konverentsile “Muutuv õpikäsitus - kuidas see klassiruumis välja näeb?”, kus tutvustatakse õppijate individuaalsust arvestava õppeprotsessi kavandamise põhimõtteid (Universal Design for Learning ehk UDL).
Mis on universaalselt kujundatud õppimine ehk UDL?
Universaalselt kujundatud õppimine on teaduspõhine printsiipide kogum, mille eesmärgiks on kõrvaldada barjäärid õppimisel ning toetada iga õppija õppimist ning õpitulemuste saavutamist. UDL printsiibid kirjeldavad, millised peavad olema õppe-eesmärgid, -materjalid ja -meetodid ning hindamisvahendid, mis toetavad parimal moel õppijate individuaalseid vajadusi ja võimeid. UDL-i tutvustav video on kättesaadav .
UDL põhimõtteid tutvustab üks selle väljatöötajaid Kansase Ülikooli dotsent James Basham.
teadustöö keskendub sellele, kuidas toetada õpilasi, rakendades UDLi põhimõtteid õppimisel kaasaegses õpikeskkonnas. James Basham on tunnustatud uurija ja esineja, kes on nõustanud Ameerika Ühendriikide erinevaid koolipiirkondi, ülikoole, riiklike ametiasutusi ja äriettevõtteid kaasaegsete õpikeskkondade, reaalainete õpetamise, suurte andmemahtude kasutamise, individualiseerimise ning universaalselt kujundatud õppimise valdkonnas.
Konverentsi kava
10.00 - 10.15 ձٳܲõԲ, Eve Eisenschmidt (TLÜ hariduskorralduse professor) ja Kristi Klaasmägi (Noored Kooli tegevjuht)
Sissejuhatus konverentsi, Maria Kurisoo (Noored Kooli programmijuht)
10.15 - 10.45 Kuidas näeb välja muutuv õpikäsitus klassiruumis ja kuidas seda toetab universaalselt kujundatud õppimine? Kristi Vinter (TLÜ haridusteaduste instituudi direktor)
10.45 - 11.15 Kohvipaus
11.15 - 13.15 Mis on universaalselt kujundatud õppimine? James Basham (Kansase ülikooli eripedagoogika osakonna dotsent) (ettekanne on inglise keeles, tõlge eesti keelde)
13.15 - 14.15 õܲԲ
14.15 - 14.30 Sissejuhatus töötubadesse, Maria Kurisoo
14.30 - 16.30 ööٴDz
Kuidas levib innovatsioon hariduses? Maria Erss (TLÜ haridusteaduste instituudi lektor)
Selles töötoas arutletakse, kuidas toetada uuenduslike pedagoogiliste ja organisatsioonipraktikate levitamist erinevatel tasanditel (kool, kohalik omavalitsus, riigi tasand). Oma kogemusi reflekteerivad koolid, kes osalesid innovatiivsete praktikate kaardistuse projektis.
Alustavale õpetajale: kuidas rakendada universaalselt kujundatud õppimise printsiipe? Anu Parts (Noored Kooli õpetajate nõustaja), Grete-Stina Haaristo (Noored Kooli õpetaja)
See töötuba on kujundatud spetsiaalselt alustavale õpetajale. Siin asume praktiliselt asja kallale - kuidas valmistada ette tundi või koostada õppematerjale Universaalselt kujundatud õppimise printsiipide järgi?
Kogenud õpetajale: kuidas rakendada universaalselt kujundatud õppimise printsiipe? Kadi Georg (Noored Kooli vilistlane)
See töötuba on kujundatud spetsiaalselt nendele õpetajale, kes on koolis juba pikemat aega töötanud. Siin asume praktiliselt asja kallale - kuidas valmistada ette tundi või koostada õppematerjale Universaalselt kujundatud õppimise printsiipide järgi?
Õpetajate õpetajale: UDL Workshop. James Basham (inglise keeles)
See töötuba on mõeldud õpetajakoolituse õppejõududele ja õpetajate nõustajatele, juhendajatele. Töötoas tutvustatakse põhimõtteid, kuidas rakendada Universaalselt kohandatud õppimise printsiipe õpetajakoolituses ning kuidas neid edasi õpetada.
16.30 - 17.00 Töötubades õpitu jagamine, Marie Vellevoog (Noored Kooli vilistlane)
17.00 - 17.15 Konverentsi lõpetamine, Maria Kurisoo
See konverents toimub tänu Baltic-American Freedom Foundation (BAFF) ja SA Innove ning Euroopa Sotsiaalfondi abile.
This program is made possible by funding from the Baltic-American Freedom Foundation (BAFF), SA Innove and European Social Fund.