Haridusmessil BETT 2021 auhinnatud Eesti tiimis oli ka ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool
Eesti pälvis neljapäeval Londonis toimunud BETT-i ​messi auhinnatseremoonial tunnustuse "International EdTech Programme of the Year" haridusvaldkonna tehnoloogia ettevõtete toetamise eest. Auhinna võttis vastu Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Tiina Intelmann

BETT on ülemaailmne haridustehnoloogia mess, mida korraldatakse alates 1985. aastast. Eelmise aasta lõpus viis Education Estonia läbi konkursi, et leida parimad osalejad Eesti delegatsiooni BETT-il. Valituks osutus ka ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool, mille üks fookusvaldkondadest on haridusuuendus, kuhu panustavad haridusteaduste instituut, TLÜ haridusuuenduse tippkeskus, haridustehnoloogia keskus ja haridusinnovatsiooni keskus. Ühe Eesti juhtiva õpetajaharidust pakkuva ülikoolina rõhutatakse ja tõendatakse ülikooli ning ettevõtluse koostöö olulist rolli uute õppimise ja õpetamismeetodite didaktilisel arendamisel ning soovitakse panustada Eesti rahvusvahelisse tuntusesse haridusvaldkonnas ja suurendada rahvusvahelist hariduseksporti.
Pandeemia tõttu jäi küll BETT 2021 füüsiliselt ära, kuid üles pandi virtuaalsed ekspositsioonid. loomisse panustasid Janika Leoste, Viktoria Humal, Merle Pajus, Tiia Õun, Külliki Tafel-Viia, Margot Adamson, Evelyn Neudorf, Maire Tuul, Kätlin Vanari ja Katrin Männik. Virtuaalse BETT 2021 osalejate info jääb üles terveks aastaks, et potentsiaalsed huvigrupid saaksid hakata looma sidemeid ettevõtete ja organisatsioonidega, kellega nad kohtuvad juba füüsiliselt järgmisel messil 19.–21. jaanuaril Londonis. 2022. aasta visiidilt ootab ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool tulemuslikke kontakte ning oma projektimeeskonna kurssi viimist uusimate haridustehnoloogia trendidega maailmas.
" ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli õppejõude ja teadlaste läbiviidud uuringute ning projektide tulemusena on sündinud erinevaid innovaatilisi haridusliku sisuga toodete prototüüpe. BETT UK 2021/22 Eesti ekspositsioonis osalemine võimaldab meil neid uudseid lähenemisi rahvusvahelisele sihtühmale tutvustada ja läbi selle Eesti kui digiriigi mõjukust suurendada," kommenteerib ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli haridusteaduste instituudi ettevõtluskoostöö ja innovatsiooni peaspetsialist Janika Leoste. "Samuti soovime laiendada oma strateegiliste koostööpartnerite ringi rahvusvaheliste haridustehnoloogia ettevõtete hulgas. Üheks heaks näiteks on , kelle roboteid kasutab enamus Eesti lasteaedadest ning kellele anname nende toodete pedagoogilise kasutuse kohta väärtuslikku tagasisidet. Loodame ka laiendada ülikooli rahvusvahelist võrgustikku haridusinnovatsiooni koosloomeks teiste riikide ülikoolide ja haridusasutustega."
Eestit esindavad messil peale ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ka DreamApply, ELIIS, Futuclass ja ALPA Kids. Eesti osalemist korraldasid Education Estonia, Haridus- ja Noorteamet, haridus- ja teadusministeerium, välisministeerium, Startup Estonia, eKool, Opiq, EdTech Estonia. on valitsuse algatus rahvusvahelise hariduskoostöö toetamiseks, mida koordineerib Haridus- ja Noorteamet.
Lisainfo
(Postimees 22.07.2021)
(Education Estonia 22.07.2021)