Õpime läbi loomise
Ӱ Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut (BFM) on audiovisuaalse valdkonna teadmise ja kogemuse kompetentsikeskus. Meie instituudis on võimalik õppida bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppes, nii eesti kui ka inglise keeles. BFMis on Sul võimalus omandada laiahaardeline haridus rahvusvahelises keskkonnas. Meie kooli õppekavad annavad erialase ettevalmistuse töötamiseks mitmesugustes ametites, mis on seotud filmitootmise, televisiooni, uue meedia, kommunikatsiooni, koreograafia, kunsti ja muusikaga. Siinsed üliõpilased hindavad lisaks erialasele ja akadeemilisele keskkonnale ka ülikooli tervitavat, avatud ja sõbralikku õhkkonda.
BFM-il on üle 70 partnerülikooli Euroopas ja Aasias. Pakume tõeliselt põnevat segu kultuuridest, mis loob hindamatu professionaalse võrgustiku teie hilisemaks karjääriks.
BFM-is usume praktilisele lähenemisele! Meie tähelepanu on suunatud professionaalsele käed-külge õppimisele, mis on mõeldud rahvusvahelise karjääri jaoks maailma kiiresti kasvavas audiovisuaalses ja meediatööstuses.
Ootame kõiki aktiivseid ja loovaid üliõpilasi, kes soovivad end rakendada põnevas audiovisuaalse kunsti, kommunikatsiooni ja meedia maailmas. Meie õppeprogrammid on koostatud nii, et mõne aasta jooksul omandate nii teoreetilised põhiteadmised kui ka mitmekülgsed praktilised oskused.
Kuid te ei pea vaid meie kirjasõna kuulda võtma, vaadake videot ja kerige alla, seal on rohkem infot!
Ei soovi küll kiidelda, kuid oleme maailma ülikoolide TOP 5% hulgas!
Pealegi võitis BFMi tudengifilm Mu kallid laibadTudengiakadeemia auhindade jagamisel oma kategoorias esimese koha!
Telgitagustest ja ka vastuvõtuprotsessist saate lähemalt lugeda TLÜ vastuvõtu lehelt.
Kerige alla, et saada lisateavet meie erinevate bakalaureuseõppe õppekavade kohta.
첹ܰܲõ
Ajakirjandus
Ajakirjandus ja meedia on kõikjal. Nad arenevad peadpööritavas rütmis koos digitaalse maailmaga, kus 24 tundi ööpäevas käib põnev ja peatumatu tegevus. Visuaalsus ja digitaalsus, 360-kraadine video ja virtuaalne reaalsus - need ja paljud muud põnevad tehnoloogilised uuendused iseloomustavad tänast ajakirjandust.
Pakume tugeval professionaalsel vundamendil seisvat iseseisva identiteediga tänapäevast ajakirjandusõpet. Ja kuna kõik suured Eesti väljaanded, portaalid, tele- ja raadiojaamad asuvad BFMist mõne kilomeetri raadiuses, siis on loomulik, et võimalused seal ajakirjanikuna oma elu unistust täide viia on head.
Audiovisuaalne meedia
Audiovisuaalses meedias pakume audiovisuaalsele jutuvestmisele pühendatud õppekavaga rahvusvahelist haridust erinevatele leviplatvormidele alates Internetist ja televisioonist, lõpetades kinodega. Tehnikavaldkonda saab omandada, õppides kinematograafiat, valguse ja helikujundust või julgustades loovale rajale, omandades oskusi stsenaristina, režissöörina, produtsendi ja monteerijana.
Vaadake meie vilistlase Viviani tööd:
.
Loe lähemalt Audiovisuaalse meedia erialast
Filmikunst
BFMi filmikunsti õppekava on ainus koht Eestis, kus on võimalik erialase spetsialiseerumisega filmikunsti õpet läbida.
Esimesel aastal läbitakse ühiselt filmikunsti alusaineid ning teisest aastast hakkab erialane spetsialiseerumine toimima eriala meistriklassides, kus iganädalaselt kohtutakse oma eriala meistriga. Lisaks sooritatakse kolmel järjestikusel semestril gruppidena ette antud ülesande järgi semestrifilm, mille teostamine toimub läbi erialaõppejõududest koosneva kunstinõukogu ees oma projekti esitlemise.
Tegemist on nelja-aastase päevaõppega. Filmikunst on väga intensiivse ja mahuka õppekavaga, seega eeldab filmikunsti õppimine täielikku pühendumist oma õppe- ja loomingulises tegevuses.
Järgmine vastuvõtt aastal 2022!
Integreeritud kunst, muusika ja multimeedia
Kas oled multitalent, keda huvitavad muusika ja kunsti erinevad väljendusvormid? Sellisel juhul on meil sulle pakkuda uus ja põnev eriala BFMis, kus saab õppida bakalaureuseõppes Integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia ehk IKUMUMU õppekaval.
Eriala sobib hästi loominguliste huvide ja oskustega noortele, kellel oleks soov kunsti ja muusika õpingud ühendada digitehnoloogiliste ja audiovisuaalsete vahenditega. Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis on avanenud suurepärane võimalus õppida perspektiivikal loomesuunal, mis ühendab endas kaks erialamoodulit: kunsti ja muusika. Õppekava ühendavaks lüliks on multimeedia moodul. Muusika erialamoodulil saab õppida laulmist, erinevaid instrumente ja dirigeerimist. Kunsti erialamoodulil saab õppida ennast väljendama joone, rütmi, värvi, vormi ja materjal kaudu.
Koreograafia
Koreograafia õppekava käsitleb erinevaid liikumise esteetikaid alates pärimusest kuni kaasaegse tantsuni. Õpingute käigus on võimalus välja arendada oma loominguline käekiri ja saada professionaalne ettevalmistus tantsija, koreograafi või tantsuõpetaja- ja juhendajana. Koostööd tehakse nii filmi-, muusika- kui ka kunstitudengitega.
Järgmine vastuvõtt aastal 2022!
Loe lähemalt Koreograafia erialast
Reklaam ja suhtekorraldus
Meie moto: „Ei mingit keskpära!” väljendab nii meie ootusi oma tulevastele üliõpilastele kui ka meie tudengite üldist ellusuhtumist. Eelkõige ootame õppima avatud maailmakäsitlusega inimesi, kes tahavad olla tuleviku Eesti kujundajad üldises mõttes. Mõistagi peaks erialale kandideerija olema loomingulise ja otsiva vaimuga, suuteline tööd tegema ning õppima, samuti olema valmis suhtlema erinevate inimestega kõikvõimalikelt elualadelt.
Meie lõpetajad leiavad tööd reklaami-, kommunikatsiooni- ja suhtekorralduse agentuurides, eraettevõtetes, riigiasutustes või organisatsioonides esindusspetsialistide või nõunikena ja meediaettevõtete kommunikatsioonispetsialistidena!
Ristmeedia
Ristmeedia eriala on segu audiovisuaalsisu loomisest, loo jutustamisest ja meediamajandusest. Õppes keskendutakse nii teoreetilisele kui ka praktilisele. Kui otsustad ristmeedia õppekava valida, õpid loo jutustamist, nii et see liigub eri suundades ja eri platvormidel. Näiteks võib lugu tutvustada filmina, laiendada teleseriaalidena ja lõpuks isegi elava esitlusena.
Meie Ristmeedia vilistlase Vilte programmi sniikpiik: