Üٳܲ

Konverents: "Muutuste tuules: tööheaolu kompass" tõi kokku sotsiaaltöö spetsialistid ja teadlased

19. novembril toimus konverents “Muutuste tuules: Tööheaolu kompass”, mis tõi kokku spetsialistid ja teadlased arutama tööheaolu ja töötingimuste oluliste muutuste üle sotsiaaltöö valdkonnas. Konverentsi vedas eest ÜTI sotsiaalkaitse suund eesotsas prof. Karmen Torosega ja koostöös Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni (ESTA) ja Sotsiaalministeeriumiga. Konverentsist sai osa ligi 300 sotsiaaltöö praktikut ja spetsialisti.

Sotsiaaltöö konverents

Konverensti avasid tervitussõnadega sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, terviseminister Riina Sikkut, riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt, ESTA juhatuse esimees Kairit Lindmäe ja ÜTI sotsiaalkaitse suuna esindajana prof. Merike Sisask. Konverentsi ettekanded ja töötoad juhatas sisse Kersti Kriiski ülevaade koos Karmen Torose ja Rafaela Lehtmega koostatud „Sotsiaaltöötajate tööheaolu uuringust“, mis tõi välja muuhulgas sotsiaaltöötajate kõrge läbipõlemisriski ning vajaduse vaimse tervise tugiteenuste kättesaadavuse parandamiseks ja enesehoiu kultuuri edendamiseks. Uuringu tulemustest lähtus ka konverentsi tööheaolu teema, mis tegeleski just enesehoiu, stressiga toimetuleku ja töökeskkonnaga vaimse tervise hoidmise seisukohalt.

Merike Sisask

Ettekannetega astusid üles prof. Alessandro Sicora Trento ülikoolist, kes julgustas tundma emotsioone sotsiaaltöös ning kasutama reflekteerivat praktikat keeruliste tunnetega toimetulekuks. Prof. Aleksander Pulver Ӱ ÜǴDZ tegi ettekande stressist, stressijuhtimisest ning positiivse psühholoogia põhimõtete rakendamisest toetava töökeskkonna loomisel.

Konverents

Lisaks sellele toimus neli paralleelset töötubade sessiooni kokku kaheteistkümne erineva töötoaga, mis käsitlesid sotsiaaltöötaja enesehoiu ja eneseabivõtteid, teadvelolekut, tööheaolu ja vaimse heaolu ning kogukonnatoe teemasid. ÜTIst viisid läbi töötubasid Mariann Märtsin teemal sotsiaaltöötaja enesehoolepraktikad raskete emotsioonidega toimetulekuks ja Merike Sisask vaimse heaolu toetamisest ise- ja koostoimimise mõistliku tasakaalu leidmise toel. Töötoad andsid edasi väga praktilisi ja igapäevaselt kasutatavaid võtteid, kuidas inimesed saaksid ise enda vaimset heaolu hoida ja selle eest seista.