Avatud on registreerumine VII Omavalitsuspäevale Viljandis
Eesti VII Omavalitsuspäev toimub juba 29-30. septembril Viljandis, Pärimusmuusika Aias.

Eesti VII Omavalitsuspäev (OVP) toimub 29.-30.09.2022.a. Viljandis Pärimusmuusika Aidas (Tasuja pst. 6). Seekordse OVP teemaks on „Elule aastaid ja aastatele elu“ ning see on pühendatud Viljandimaa Omavalitsuste Liidu 30. ning Omavalitsuspäeva kui riikliku tähtpäeva 5. aastapäevale.
Sellel aastal, rohkem kui kunagi varem, kogunevad ja esinevad ettekannetega ning kutsuvad ka töötubadesse kõiki kaasa mõtlema teadlased ja valdkonna parimad asjatundjad. Toimub neli erinevat töötuba ning arutelu. Kohal on Vabariigi President, Riigikogu esimees, peaminister, ministrid, teadlased, omavalitsuste volikogude ning linnade ja valdade juhid. Kuulda ja näha saab ka erakondade esimeeste debatti. Viljandis on hea võimalus kohtuda kolleegidega ning lisaks töistele aruteludele veeta mõnus õhtu, kus tantsuks Väikeste Lõõtspillide Ühing. Traditsiooniks on kujunenud Omavalitsuspäeval välja kuulutada Aasta Tegu, mille osas oodatakse kandidaate 12. septembrini 2022.a.
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli teadusprorektor Katrin Niglas märgib, et traditsiooniks saanud sisukad omavalitsuste arengu erinevatele aspektidele pühendatud seminarid ja omavalitsuspäevad on heaks näiteks laiapõhjalisest koostööst ning ülikoolide reaalsest panusest nn kolmanda missiooni täitmisel. Aina sagenevate kriiside kontekstis omandab teaduspõhine otsustamine ühiskonna ees seisvate probleemide lahendamisel senisest veelgi kriitilisema tähtsuse ning mõju.
Lisaks Katrin Niglasele osalevad ülikoolist omavalitsuspäeval TLÜ ühiskonnateaduste instituudi direktor Indrek Grauberg, haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun, loodusteaduste instituudi direktor Ruth Shimmo ja digitehnoloogiate instituudi direktor Peeter Normak. Kõikidel omavalitsuspäevadel on korraldajana kaasa löönud ka Sulev Lääne ühiskonnateaduste instituudist, MTÜ Polis president. Ülikooli teadlased osalevad omavalitsuspäeval nii ettekannetega kui ka kõigis neljas töötoas, teiste hulgas on kohal Lauri Leppik, Kristjan Port, Aleksander Pulver, Merike Sisask, Leif Kalev, Kersten Kattai, Katri-Liis Lepik, Tiina Tambaum ja Kersti Kriisk.
Lühiteave Omavalitsuspäevast
Omavalitsuspäevaga väärtustatakse senisest tunduvalt enam Eesti kogukondliku halduse ja omavalitsuste ajalugu ja kogemust, kuna Eesti riik kasvas välja omavalitsustest, millele omakorda pandi alus 156 aastat tagasi. 1.oktoobril 1866. aastal jõustus meie esimene avaliku halduse seadus "Makoggukonna Seadus Baltia-merrekubbermangudele. Ria-, ÌìÃÀÓ°ÊÓ- ja Kura-male".
Kaasaegse Eesti kohaliku omavalitsuse taastamise üheks väga oluliseks sündmuseks oli omakorda 1. oktoober 1990. aastal, kui omistati omavalitsuslik staatus esimestena Muhu vallale ning Kuressaare linnale. Arvestades eelnevat toimuski 2016. aastal Riigikogus Eesti I Omavalitsuspäev, kus tehti Riigikogule ettepaneku muuta 1. oktoober riiklikuks tähtpäevaks – Omavalitsuspäevaks.
29.05.2018 võttis Riigikogu vastu pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse millega 1. oktoober on riiklik tähtpäev, Omavalitsuspäev: .
Omavalitsuspäeva näol on tegemist foorumiga, millega saab efektiivsemalt kaasata kogu ühiskonda nii praeguste kui tulevaste väljakutsete lahendamisse ning koos sellega on hea võimalus korraldada erinevaid üritusi valdades, linnades, maakondades ja kogu riigis ning samuti koolis ja külas – kõikides omavalitsuste tegevusega seotud kohtades.
II Omavalitsuspäev toimus ÌìÃÀÓ°ÊÓs, III Narvas, IV Pärnus, V Saaremaal ja VI Tartus ja VII Viljandis 2022.
Täpsemalt saab omavalitsuspäevast ning sellega seonduvast lugeda möödunud aastal ilmunud mahukas kogumikust „Eesti omavalitsuspäev Ajaloost sündinud – teel tulevikku". Kogumik on kättesaadav ka MTÜ Polis veebist aadressil . Samuti on kogumik leitav andmebaasist digar: .