Uus projekt: Viskame oma prügi õigesse konteinerisse!

Juhime tähelepanu, et ülikoolihoonete fuajeedes asuvad nüüd liigiti kogumist võimaldavad prügikonteinerid. Need konteinerid asuvad samuti mõnede instituutide kontoriruumide läheduses, moodustades sel viisil n-ö ülikooi jäätmepunktid. Konteinerid on sildistatud ja aitavad Teil kerge vaevaga oma jäätmetele õige konteineri leida.

Kas oled juba märganud ülikoolihoonete fuajeedes asuvaid erinevat värvi prügikonteinereid? Sarnased konteinerid asuvad ka mõnede instituutide kontoriruumide läheduses, moodustades sel viisil n-ö ülikooli jäätmepunktid.

Erinevate siltidega prügikonteinerid ja aitavad Sul kerge vaevaga oma erinevat sorti jäätmetele õige koha leida. Viskates prügi õigesse konteinerisse, parandame me keskkonda ning hoiame TLÜ rohelise ülikooli maine kõrgel! Vaata põnevat videoklippi ja loe täpsemalt, et millistesse konteineritesse oma erinev prügi tuua.


Jäätmeid saab asetada viite erinevasse anumasse:

PABER & PAPP - kontoripaber, ajalehed, pappkarbid, paberkotid

PAKEND - mahlapakid, jogurti- ja kohvitopsid, klaaspurgid, kommi-ja šokolaadipaberid ning muud segapakendid. Veendu, et pakendis ei ole enam toodet sees!

PANDIPAKEND - kõik pandimärgiga tähistatud pakendid

PATAREID – kantavad patareid ja akud

±Ê¸éܳұõ (²õ±ð²µ²¹´Ç±ô³¾±ðÂáää³Ù³¾±ð»å) - kõik liigiti kogumisest üle jäänud olmejäätmed

Eelmisel aastal hakkas ülikool arendama rohelise ülikooli kontseptsiooni, mille üks osa ongi käesolev projekt. Varem läbi viidud sortimisuuringust ilmnes, et ligi 30% ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ã¼likooli prügist moodustavad pakendijäätmed ning 10% paberi- ja papijäätmed , mille äravedu oleks tasuta. Jäätmete äraveole kulub ülikoolil aastas umbes 6000 eurot ja liigiti kogumisega saaks seda 40% vähendada. Lisaks ülikooli rahavõidule teeb see head ka keskkonnale, sest taaskasutamisega väheneb toormaterjali kulu.

Mõistame, et selline ümberkorraldus tekitab algul ebamugavusi, kuid palume Teie mõistmist ja kaasalöömist, et selle abil muuta meie ülikool säästvamaks ja keskkond puhtamaks.
Antud jäätmeprojekti viivad läbi TLÜ tudengid Keskkonnaninvesteeringute Keskuse poolt ellukutsutud konkursi Negavatt raames.

Lisainfo:
Heleri Soolmann
Projektijuht