Ülikoolis sündis soov pagulasi õpetada

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli töötajad soovivad pagulastele vabatahtlikult keelt õpetada ning integreerida rände- ja varjupaigaküsimused õppe-, teadus- ja arendustegevusse. ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli humanitaarteaduste instituudis (TÜHI) sündinud algatusrühm plaanib nii pagulastele kui ka Eestis viibivatele varjupaigataotlejatele vabatahtlikult keelt õpetama hakata 2016. aasta märtsist.

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli töötajad soovivad pagulastele vabatahtlikult keelt õpetada ning integreerida rände- ja varjupaigaküsimused õppe-, teadus- ja arendustegevusse.

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli humanitaarteaduste instituudis (TÜHI) sündinud algatusrühm plaanib nii pagulastele kui ka Eestis viibivatele varjupaigataotlejatele vabatahtlikult keelt õpetama hakata 2016. aasta märtsist.

Algatajad leiavad, et nende plaanitav õpe oleks riigi pakutavaga võrreldes paindlikum – tegeldaks mitte üksnes pagulaste, vaid ka varjupaigataotlejatega nii rühma- kui ka individuaalõppe vormis. Kui huvilisi on, avataks lisaks eesti keele õpetamisele ka inglise ja saksa keele kursused, samuti on algatusega liitunute hulgas araabia keele oskajaid, mis võimaldab õpetamise alust laiendada.

Ettevõtmise ühe algataja, TÜHI itaalia uuringute professori Daniele Monticelli sõnul lähtutakse nii üldinimlikust soovist hädas olijaid aidata kui ka kasust, mis tekib sellest Eesti ühiskonnale. „Algatusega liitunud tunnevad vajadust anda panus pagulaste ja asüülitaotlejate lõimimisse Eesti ühiskonda. Nad on valmis täiesti tasuta pühendama oma aega tegevusele, milleks neil on akadeemiline ettevalmistus ja millega nad võiksid hoopis raha teenida. See on Eestis üsna haruldane,“ ütles Monticelli.

Algatusega soovitakse tõsta ka Eesti ühiskonna teadlikkust. Vabatahtlikud leiavad, et ülikooli roll on toetada mõistva suhtumise levikut üksikisikute ja inimrühmade suhtes, kes on tagakiusamise või sõjaolukorra tõttu sunnitud oma kodudest lahkuma.

Nii keeleõppe kui ka rände- ja varjupaigaküsimuste integreerimine ülikooli igapäevatöösse saab teoks koostöös teiste Eestis tegutsevate pagulasküsimustega tegelevate ametkondade ja organisatsioonidega.

Kontakt:

°­±ð±ð±ô±ðõ±è±ð:&²Ô²ú²õ±è;
Daniele Monticelli
E-post: daniele.monticelli@tlu.ee
Telefon: 503 7536

Rände- ja varjupaigaküsimuste integreerimine TLÜ õppe-, teadus- ja teadustegevusse ning Euroopa rändevõrgustiku koordineeritavad kohtumised:
Marion Pajumets
E-post: marion.Pajumets@tlu.ee
Telefon: 640 9464