Ühiskonnateaduste instituut pidas arenguseminari
15. juunil toimus ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ühiskonnateaduste instituudi arenguseminar Palmse mõisas, kus osales ligi 60 töötajat. Kõik osalejad said instituudi arengu teemal kaasa rääkida ja ettepanekuid teha.
15. juunil toimus ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ühiskonnateaduste instituudi arenguseminar Palmse mõisas, kus osales ligi 60 töötajat. Kõik osalejad said instituudi arengu teemal kaasa rääkida ja ettepanekuid teha.
Seminari esimeses pooles kohtuti ülikooli uue rektoraadiga ja teises osas arutleti neljas rühmas instituudi arengukava eesmärkidest tulenevaid teemasid.
„Ühe ettepanekuna toodi välja, et kord aastas võiks korraldada ühe rahvusvahelise teaduskonverentsi ning jätkata suundade ja keskuste seminaridega, kuhu kutsutakse senisest enam osalema kolleege teistest suundadest,“ märkis instituudi teaduskoordinaator Koidu Saia. Plaanis on korraldada ka interdistsiplinaarseid doktoriseminare. Õppejuhi Tuuli Oderi sõnul on rahvusvahelistumise edendamiseks vajalik välja töötada koostöös partnerülikoolidega mooduleid, mida üliõpilastel on võimalik arvestada oma õppekava täitmisel.
„Organisatsiooniarenduses pöörati põhitähelepanu järelkasvu tagamise küsimustele ning leiti, et selleks on kaks võimalust – esiteks osta vajalik kompetents tööjõuturult või teiseks kasvatada järelkasv oma üksuse õppekavadel õppivatest akadeemiliselt võimekatest üliõpilastest,“ lausus administratiivjuht Kristel Marmor.
Instituudi potentsiaalsete koolituste teemadespekter on lai ning otsitakse võimalusi täienduskoolituse süsteemseks arendamiseks. Päeva teine pool keskendus teadusarendusteemadele ja töötajad arutasid alagruppides erinevaid teadusalaseid koostöövõimalusi. „Ühiskonnateaduste instituut sai arenguseminari aruteludest palju ideid üksuse edasiarendamiseks ning mõtteid suundade ja keskuste vaheliseks koostööks,“ märkis instituudi direktor Indrek Grauberg.
Seminaril arutati teadusarendustegevuse rühmas teadusarendusürituste korraldamist, töötajate teaduspublikatsioonide mahu ja kvaliteedi tõusu, teadusarendusprojektidega seotud tegevusi ja teadusadministratiivse võrgustiku kujundamist. Õppetegevuse rühmas räägiti interdistsiplinaarsuse suurendamisest õppetegevuses, õppetöö kvaliteedi parendamisest ja rahvusvahelistumise tõhustamisest.
Instituudi mõjust ühiskonnas käsitleti täienduskoolituse arendamise võimalusi, teadusarenduskeskuse loomist, huvigruppidega suhtlemise strateegiat ning teadmussiiret nii siseriiklikult kui rahvusvaheliselt. Organisatsiooniarenduses arutleti instituudi akadeemilise koosseisu ja järelkasvu tagamise üle ning sisekommunikatsiooni parandamise võimalustest üksuses.
Päev lõpetati ühise õhtusöögi ja tantsuga.