Tulevikukool alustas!: TLÜ koolitab 21. sajandi koolijuhte

Aasta algul rahvusvahelise Tulevikukooli programmiga liitunud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool lihvib järgneva kümne kuu jooksul koostöös Hollandi ja Å veitsi koolidega 15 eesti koolijuhi juhtimisalaseid teadmisi ja hoiakuid, lähtudes Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni väljakutsetest.

Aasta algul rahvusvahelise Tulevikukooli programmiga liitunud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool lihvib järgneva kümne kuu jooksul koostöös Hollandi ja Å veitsi koolidega 15 eesti koolijuhi juhtimisalaseid teadmisi ja hoiakuid, lähtudes Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni väljakutsetest.

IMG_0234.JPG

„Education4Future“ eesti poolne programmijuht Klemen Slabina rääkis, et Hollandi Hogeschool van Amsterdam ja Šveitsi Pädagogishe Hochschule Zürich koos koostööpartner Schulamt Fürstentum Liechtensteiniga viivad vastavat täiendõppeprogrammi läbi alates 2012. aastast. Programm koosneb loengutest, seminaridest, koolikülastustest ning praktilisest kooliarendusprojektist. Programmis on kaks kodumaist, vaid Eesti osalejatele mõeldud moodulit ning kolm rahvusvahelisest moodulit, kus kõigi riikide õpigrupid on kokku liidetud.

TLÜ Haridusinnovatsiooni Keskus pakub „Tulevikukooli“ programmi 15 osalejast koosnevale kirevale õppijate grupile. Kokku osaleb kümne kuu pikkuses programmis 50 täiendõppijat neljast erinevast riigist. „Uhkelt võib tunnistada, et Eesti õpirühm koosneb kogenud koolijuhtidest, äsjaalustanud koolijuhtidest, õpetajatest, haridusedendajatest, haridustehnoloogidest ja TLÜ hariduse juhtimise eriala magistrantidest,“ märkis Slabina.

Õppetöö lähtub OECD Trends Shaping Education raames välja toodud tulevikukooli kesksetest väljakutsetest. Programmi eesmärgiks on arendada koolijuhtide teadmisi ja hoiakuid 21. sajandi hariduselu väljakutsete valguses, kujundada kompetentseid koolijuhte, arendades koolijuhtide eestvedamisoskust nii rahvusvahelises kui kohalikus haridusruumis. „Koolituse raames viime ellu kooliarendusprojekti, mis aitab mõista ja analüüsida seoseid kooli töökultuuri, väärtuste ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kui õppimise ja hariduse juhtimise vahendi vahel.“

Programmi vältel moodustatakse osalejatest kolmeliikmelised rahvusvahelised koosõppimise rühmad eesmärgiga keskenduda eri riikides sarnastele tulevikukooli väljakutsetele ja jõuda nn „kriitiliste sõpradena“ ning üksteise juhendamise kaudu strateegiateni, mis pakuvad parimaid lahendusi kohalikus kontekstis. „Kahe kodumaise mooduliga (sissejuhatav töötuba talvel ja suvekool) pakume koolijuhtidele laiemat pilti globaalsest haridusuuendusest ning kujundame õpigrupist tugeva uue põlvkonna koolijuhtide võrgustiku, kes on valmis ka edaspidi üksteiselt õppides hariduse juhtimist arendama,“ lisas Slabina.

tulevikukoolajajoon.jpg

Tulevikukooli eesti õpirühma töö algas TLÜ Haridusinnovatsiooni Keskuses sel nädalal, järgmisel korral saadakse kokku 25. veebruarist kuni 1. märtsini.

Tulevikukooli programmi läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadus Ministeerium ja ÌìÃÀÓ°ÊÓ Linnavalitsus.

IMG_0258.JPG

Tekst: Airi Ilisson-Cruz, fotod: Klemen Slabina