Touch the Exchange, akadeemiline tuur maailmas
Äsja avatud uus interaktiivne keskkond Touch the Exchange, mis füüsilisel kujul asub infokioskina Astra maja õpikeskuses, kuvab ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli partnerülikoole ning pakub kasutaja profiilile vastavaid stipendiumivõimalusi. Ära pole unustatud ka välistudengeid, kellele infokiosk jagab teavet ingliskeelsete kraadiõppeprogrammide ning suve- ja talvekoolide kohta.
Septembri algul avatud uus interaktiivne keskkond Touch the Exchange, mis füüsilisel kujul asub infokioskina Astra maja õpikeskuses, kuvab ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli partnerülikoole ning pakub kasutaja profiilile vastavaid stipendiumivõimalusi. Ära pole unustatud ka välistudengeid, kellele infokiosk jagab teavet ingliskeelsete kraadiõppeprogrammide ning suve- ja talvekoolide kohta.
Kommenteerib Touch the Exchange’i projektijuht Marvi Pulver:
„Välismaal õppimise, töötamise ja enesetäiendamise kogemus on muutumas üha loomulikumaks osaks üliõpilaste ja õppejõudude, aga ka ülikooli tugipersonali tegevuses.
Rahvusvahelist mobiilsust soodustab ka ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli järjest laienev ja süvenev koostöö maailma eri regioonide ülikoolidega. Seda on hea teada. Kui aga hakata mobiilsusvõimalustele tõsiselt mõtlema, siis tekib palju küsimusi: kuhu ikkagi minna, millest alustada ja mida peab selleks üldse tegema, et nii kaugele jõuda?Neile küsimustele annab esmase vastuse uus interaktiivne keskkond Touch the Exchange, mis paikneb füüsilisel kujul infokioskina Astra maja õpikeskuses. Infokioski puutetundlikul ekraanil avaneb interaktiivne maailmakaart. Valida saab profiili (üliõpilane, õppejõud, tugipersonal), õppetaset, mobiilsuse eesmärki (õppimine või õpetamine) ja ajavahemikku. Programm pakub ka olulisemaid stipendiumivõimalusi vastavalt sellele, milliseid valikuid kasutaja teeb. Otsingu tulemusena kuvatakse ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli partnerülikoolid, kuhu saab minna õppima või õpetama lepingus sätestatud tingimustel. Hetkel on programmis info 441 ülikooli kohta. Rakenduse kaudu saab saata küsimusi mobiilsusprogrammide koordinaatoritele lisainfo saamiseks ning soovi korral võib suunata otsingutulemuse oma e-posti aadressile, et infoga hiljem põhjalikumalt tutvuda.
Rakendus on loodud eelkõige TLÜ üliõpilastele, õppejõududele ja tugipersonalile olulisemate mobiilsusvõimaluste tutvustamiseks ja valikute hõlbustamiseks. Ära pole unustatud ka väliskülalisüliõpilasi. Neile on koostatud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli profiil, mis pakub infot ingliskeelsete kraadiõppeprogrammide ning suve- ja talvekoolide kohta. Lisandväärtusena pakub rakendus visuaalse ja kompaktse ülevaate TLÜ rahvusvahelise koostöö ulatusest ja võimalustest, mida on hea tutvustada koostööpartneritele ja kõigile teistele külalistele.
Touch the Exchange’i loomisse on panustanud paljud ülikooli töötajad ja üliõpilased. Ettevalmistused algasid poolteist aastat tagasi, tõsisem töö läks lahti eelmise aasta lõpus. Programmi tarkvara arendas Informaatika Instituudi haridustehnoloogia keskuse projektimeeskond doktorant Ilja Šmorguni juhtimisel ja professor David Lamasi juhendamisel. Keskkonna arendaja ja programmeerija oli Pjotr Savitski ja toreda graafilise disaini autor Informaatika Instituudi magistrant Darja Tokranova. Infokioski disaini lõi Kunstide Instituudi professor Aili Vahtrapuu, idee teostasid firmad Timmet Metall ja THE Systems. Programmi sisukontseptsiooni aitasid luua arendus-, õppe-, personali-, teadus- ning turundus- ja kommunikatsiooniosakonna töötajad. Programmi katsetamisel osalesid ülikooli õppejõud, üliõpilased ja tugipersonal. Ühel või teisel moel on kaasa aidanud veel paljud ülikooli töötajad. Alates 3. septembrist on infokiosk kõigile kasutamiseks avatud.“
Vaata ka Touch the Exchange’i tutvustavat videot:
Fotoreportaaž avamiselt: rektor Tiit Land tunnustab projektijuhti Marvi Pulverit tubli töö puhul, infokioski disaininud Kunstide Instituudi professor Aili Vahtrapuu jagab kogemusi ning esimesed huvilised testivad moodsat tehnikat.
Fotod: Anneli Viilup