TLÜ teadlaste abil valmis töövahend koolipsühholoogidele

Aprilli lõpus toimus Ӱ Ülikoolis konverents, mille raames tutvustati ligi kaks aastat väldanud projekti “Põhikooli õpilaste psüühiliste protsesside hindamisvahendite komplekti koostamine ja tugispetsialistide koolitamine” tulemusi.

Aprilli lõpus toimus Ӱ Ülikoolis konverents, mille raames tutvustati ligi kaks aastat väldanud projekti “Põhikooli õpilaste psüühiliste protsesside hindamisvahendite komplekti koostamine ja tugispetsialistide koolitamine” tulemusi. Nimelt valmis koolipsühholoogidel esimest korda taasiseseisvunud Eestis töövahend, millega hinnata koolilaste ja noorte psüühilisi protsesse.

Projekti raames koguti Rajaleidja keskuste psühholoogide ja koolipsühholoogide abil andmeid ligi 9000lt õpilaselt üle Eesti. Tegevuse tulemusena valmis mahukas manuaal, mis annab ülevaate välja töötatud testidest ja juhised nende tulemuste kirjeldamiseks. Projekti raames viidi ka läbi koolitused psühholoogidele, kes tulevikus testikomplekti igapäevaselt oma töös kasutama hakkavad.

Tänu osapoolte mahukale tööle tegutseb nüüd koolides ja Rajaleidja keskustes 37 psühholoogi üle Eesti, kellel on õigus ja oskused testikomplekti kasutada. See on suur samm Eesti koolilaste arengu efektiivsema toetamise suunas ja kaasava hariduse ellu rakendamisel.

Ligi kaks aastat väldanud projekt viidi läbi Eesti Koolipsühholoogide Ühingu, Ӱ Ülikooli ja SA Innove koostöös, seda rahastati Euroopa Majanduspiirkonna toetuste programmi “Riskilapsed ja –noored” taotlusvoorust “Kaasamine ja sekkumised haridussüsteemis”. Testid töötasid välja Ӱ Ülikooli psühholoogia ja käitumisteaduste suuna töötajad Eve Kikas, Aaro Toomela, Mairi Männamaa, Piret Soodla ja Mari-Liis Kaldoja, kes tuginesid tegevuse raames eelnevatele teaduslikele uurimustele. Ülikooli poolt toetasid projekti täitmist ka Liisi Salum, Anna-Liisa Jõgi, Kaja Mädamürk ja Lauri Koobas.