TLÜ Kirjastus: ilmus Norbert Eliase uurimus "Mis on sotsioloogia?"
TLÜ Kirjastusel tuli trükist Norbert Eliase uurimus "Mis on sotsioloogia?", raamatu on saksa keelest tõlkinud Katrin Kaugver ja saatesõnaga varustanud Mikko Lagerspetz
Raamatut „Mis on sotsioloogia?“ on nimetatud Saksa sotsioloogi Norbert Eliase (1897–1890) sotsioloogiliseks usutunnistuseks. Tegu ei ole tavapärase sotsioloogiaõpikuga, mis algaks teadusharu kesksete mõistete esitlemisega, vaid autor alustab oma raamatut hoopis sotsioloogia kesksete mõistete – indiviid ja ü³ó¾±²õ°ì´Ç²Ô»å lammutamisega. Nii näeb Elias „ühiskonna“ ja selle peamiste osiste – „perekonna“, „kooli“, „tööstuse“, „maa“, „süsteemi“ jne – kirjeldamises näidet sotsiaalse elu esemestamisest ja mitteinimlikustamisest, millele meelitab sotsioloogilises ja tavakeeles kättesaadav sõnavara. Samamoodi peab ta „indiviidi“ ebareaalseks abstraktsiooniks, sest inimene ei eksisteeri lahus sotsiaalsetest seostest.
""Ma nimetaksin Eliase sotsioloogiat dünaamiliseks sõna kõige otsesemas tähenduses. Mõjutatud noorest Marxist, iseäranis aga Simmelist, on ta pakkunud meile originaalse teooria, kus on loomuldasa sulandunud osa ja tervik, indiviid ja ü³ó¾±²õ°ì´Ç²Ô»å, ajalugu ja sotsioloogia. Eliase sotsioloogia ei tunnista lõppeks enam üldse sotsiaalseid seisundeid, vaid üksnes inimeseks saamise lakkamatut ajaloolist protsessi," märkis teose kohta Tartu Ülikooli sotsioloogia teooria ja ajaloo dotsent Henn Käärik.
„Mis on sotsioloogia?“ annab tunnistust autorist, kes on sõltumatu mõtleja ega karda rinda pista oma teadusala koige fundamentaalsemate küsimustega. Ta teeb seda sõna algses mõttes radikaalselt, juurteni (radix) ulatudes.
Eestikeelne väljaanne on varustatud Åbo Akademi ülikooli sotsioloogiaprofessori Mikko Lagerspetzi saatesõnaga.
Raamat ilmus TLÜ Kirjastuse sarjas Gigantum Humeris.