TLÜ Kasvatusteaduste Instituudi direktorina alustab Kristi Vinter

Ӱ Ülikooli Kasvatusteaduste Instituudi direktori ametikohal asub tööle Kristi Vinter, kes peab uues ametis oluliseks teadustöö ja praktika suuremat integreerimist ning digitaaltehnoloogia kasutamist õpetajahariduses.

Ӱ Ülikooli Kasvatusteaduste Instituudi direktori ametikohal asub tööle Kristi Vinter, kes peab uues ametis oluliseks teadustöö ja praktika suuremat integreerimist ning digitaaltehnoloogia kasutamist õpetajahariduses. 

“Direktorina pean oluliseks instituudis nii õppe- kui teadustöö alase koostöö suurendamist, mis aitaks vähendada killustatust ning optimeerida aja- ja inimressurssi. Samuti on oluline teadustöö ja praktika suurem integreerimine, mis aitaks tuua teadustulemused haridustegelikkusele lähemale ja luua enam otsest praktilist kasu haridusasutustele. Loodan sedagi, et saan oma uurimishuvidest lähtuvalt aidata luua silda ja suuremat sõbralikkust digitaaltehnoloogia kasutamiseks õpetajahariduses. Oluliseks pean seda, et digitaaltehnoloogia jõulisest arengust suunatud maailmas, kus õppijad on olulisel määral muutunud, panustaks instituut enam kaasaegsete metoodikate välja töötamisse rohujuuretasandi haridusuuringute kaudu, kuhu kaasatakse enam ka tegevõpetajaid,” ütles Kristi Vinter.

Kristi Vinter töötas varem Ӱ Ülikooli Pedagoogilise Seminari direktorina, meediahariduse õppejõuna ning lasteaia- ja klassiõpetajaid õpetades TLÜ Pedagoogilises Seminaris, Kasvatusteaduste Instituudis, Kommunikatsiooni Instituudis ning Rakvere Kolledžis.

Kristi Vinter on õppinud kasvatusteadusi  Ӱ Ülikoolis ning 2013. aasta kevadel kaitses ta Ӱ Ülikoolis doktoritöö teemal "Digitaalse ekraanimeedia tarbimine 5-7-aastaste laste seas ja selle sotsiaalne vahendamine Eestis".

Kristi Vinter on öelnud, et armastab oma tööd. Tema töö on ühtlasi ka hobi. Oma töös meeldib talle kõige enam, et selle juures pole võimalik loorberitele puhkama jääda, vaid tuleb aktiivselt edasi areneda. Samuti naudib ta seda, kui saab käivitada ja ellu viia projekte, mis loovad toimivatele praktikatele lisandväärtust. Ta usub, et tõelised uuendused ja head asjad sünnivad siis, kui vaadata oma erialavaldkonnast välja, ühendades inimeste head mõtted ja tegutsemise millegi uue loomiseks. Haridusvaldkond vajab lisaks kasvatus- ja haridusteadlastele üha enam ka teiste valdkondade oskusteavet, et olla tänapäeva nõuetele vastav.