„Teeme ära!”: TLÜ tudengid koristasid Keri saart
Tänavuse „Teeme ära!” päeval osalesid Eesti Geograafia Seltsi (http://www.egs.ee/) liikmed, kellest enamik on praegused või endised Ӱ Ülikooli tudengid, Keri avameretalgutel. Nad koristasid saart, parandasid katust ja tegid peenraid.
Tänavuse „Teeme ära!” päeval osalesid Eesti Geograafia Seltsi () liikmed, kellest enamik on praegused või endised Ӱ Ülikooli tudengid, Keri avameretalgutel. Nad koristasid saart, parandasid katust ja tegid peenraid.
Kirjutab: Ökoloogia Instituudi doktorant Agnes Anderson, fotod: Karolin Mäe
Nähes Facebookis „Teeme ära!” leheküljel, et registreerimine 4. mail toimuvatele talgutele on alanud, uurisime põgusalt, kuhu saab end kirja panna. Seal ta oli: Keri saar! Kiirelt info ringlusesse ja olimegi registreeritud.
Kui paljud on kuulnud Keri saarest ja sealsest tuletornist? Keri asub Soome lahes ja on üks Eesti põhjapoolsemaid saari. Saare pindala on vaid 3,1 hektarit ja seal ei kasva ühtegi puud, kuid see-eest on üsna mitu omanäolist hoonet, hulk linnupesi ja tuletorni tipust võrratu vaade igasse ilmakaarde.
Ehkki saar koos hoonetega kuulub veeteede ametile, majandab elu saarel MTÜ Keri Selts (). Nemad organiseerisid ka talgupäeva. Tööd oli palju: tuli koristada territooriumi, parandada katust, rajada peenraid. Talgupäev oli meeleolukas, päike säras ja tuuleiilid andsid mõnusat jahutust. Sobiva meeleolu lõi pooleteisetunnine merereis.
Keri saarel ei ole ainult ajalugu, vaid ka elulugu, kuhu mahuvad nii Peeter I laevareisid, stepielanikest majakavahid kui ka saare oma selts, tänu millele on Keri saar terve suve pidevalt asustatud.
Keri talgutel osalesid:
Agnes Anderson
Karolin Mäe
Martin Küttim
Liisa Umbleja
Piret Vacht
Kristel Valmsen
Karolin Mäe
Lingid, mida võib uurida:
Keri talgutest vestlesime Kadri Valneriga Kuku raadiotalgul saates. Saade ise oli eetris talgupäeval 4. mail 2013. Kordus 6. mail 2013 kell 21.15.
Küllike ja Elisabeth Rooväli piltidega: