Tänavune õuesõppe konverents on inspireeritud merekultuuriaastast

TLÜ Rakvere Kolledž on juba seitsmel aastal korraldanud traditsiooniks kujunenud iga-aastaseid õuesõppe konverentse. Konverentsid on igal aastal olnud ülipopulaarsed ning meelitanud Rakverre kahepäevasele, aktiivseid õuesõppe tegevusi täis konverentsile erinevate haridusastmete pedagooge üle Eesti. Tänavune konverents on pühendatud merekultuuri aastale.

__thumb_-2-ouesoppe_logo4.png

25. – 26. mail 2016 toimub Rakveres VIII Rahvusvaheline õuesõppe konverents, mis kannab temaatilist nime„Vesi meile jõudu annab, vesi suuri laevu kannab“        
                                 
TLÜ Rakvere Kolledž on juba seitsmel aastal korraldanud traditsiooniks kujunenud iga-aastaseid õuesõppe konverentse. Konverentsid on igal aastal olnud ülipopulaarsed ning meelitanud Rakverre kahepäevasele, aktiivseid õuesõppe tegevusi täis konverentsile erinevate haridusastmete pedagooge üle Eesti. 
Tänavune konverents on pühendatud merekultuuri aastale.Konverentsi idee on jätkuvalt vahendada häid õuesõpetamise kogemusi koolitajatelt ja praktikutelt õpetajatele, kes need oma igapäevatöös kohe kasutusele saaksid võtta. Õueõppe konverentsile kohaselt toimub tegevus suuremas osas õues. 

Kuna 2016. aasta on Eestis merekultuuriaasta ja vesi on üks neljast meie elukeskkonna olulisest elemendist, keskendutakse sellel korral vee teema tutvustamise võimalustele   ning konverents kannab nime „Vesi suuri laevu kannab, vesi palju jõudu annab“.  Rahvusvahelise mõõtme annavad konverentsile seekord külalisesinejad Leedust ja Suurbritanniast, kes tutvustavad Euroopa riikide õuesõppe kogemusi. Külalised Leedust tutvustavad Vilniuses tegutseva õuesõppe lasteaia tegevust. Middlesexi Ülikooli õppejõud Angela Scollan Suurbritanniast tutvustab alushariduse süsteemi  ja õuesõppe rakendamist (Forest School approach) Inglismaal.

Senine osalejate tagasiside annab kinnitust, et konverentsil kogetu ja õpitu suurendab lastega igapäevaselt tegelevate pedagoogide oskusi kasutada igapäevatöös õuesõppealaseid aktiivõppemeetodeid. Saadud teadmised ja oskused viiakse läbi pedagoogide edasi koolidesse ja lasteaedadesse ja antakse edasi lastele ja noortele. Seeläbi tõhustatakse keskkonnahariduslike eesmärkide saavutamist igapäevases õppetöös  ja kasvab nooremate põlvkondade keskkonnateadlikkus. 

Tutvu programmiga lähemalt