Täna esitletakse Riigikogus rändeteemalist inimarengu aruannet

Täna esitletakse Riigikogus kolme ülikooli koostöös valminud inimarengu aruannet "Eesti rändeajastul". TÜ linna- ja rahvastikugeograafia professori Tiit Tammaru peatoimetatud ja üle 40 autori koostöös sündinud aruanne keskendub uue rändeajastu mõjudele, hargmaisusele, ühiskonna sidususele, Eesti rahvastiku püsimisele ning keelele ja kultuurile.

Täna esitletakse Riigikogus kolme ülikooli koostöös valminud inimarengu aruannet "Eesti rändeajastul".

Tartu Ülikooli linna- ja rahvastikugeograafia professori Tiit Tammaru peatoimetatud ja üle 40 autori koostöös sündinud aruanne keskendub uue rändeajastu mõjudele, hargmaisusele, ühiskonna sidususele, Eesti rahvastiku püsimisele ning keelele ja kultuurile.

“Eesti rändeajastul” peatoimetaja Tiit Tammaru toob välja Tartu ülikooli, Ӱ ülikooli ja Ӱ tehnikaülikooli koostöös sündinud aruande põhilised järeldused: “21. sajandi rändeajastul on ka Eesti astumas uude rändeajastusse, kus riigi heaolu kasvades naaseb aina rohkem eestlasi kodumaale. Samas ei kattu avatud maailmas riikide territooriumid, kodanike elukohad ja inimeste tegevusruum – tänapäeva Eesti on hargmaine. Suurenev sisseränne asetab ka rahvussuhted ja ühiskondliku sidususe uude valgusesse. Selleks et Eesti rahvastik ei oleks 21. sajandi lõpuks väiksem kui praegu, on vaja panustada pere- ja rändepoliitikasse."

Rände-teemalisse inimarengu aruandesse panustasid mitmed Ӱ Ülikooli teadlased, kelle hulgas rahvastikuteaduse professor Allan Puur, vanemteadur ja Eesti demograafia keskuse juhataja Luule Sakkeus, teadur Leen Rahnu, projektijuht Liili Abuladze, professor Erik Terk, Euroopa rändevõrgustiku Eesti kontaktpunkti koordinaator Marion Pajumets, poliitikasotsioloogia dotsent Mari-Liis Jakobson, sotsioloogia professor Ellu Saar, vanemteadur Jelena Helemäe, avaliku poliitika lektor Triin Lauri, üldkeeleteaduse professor Anna Verschik, eesti keele kui teise keele professor Anastassia Zabrodskaja, kultuuriajaloo professor Marek Tamm, humanitaarteaduste instituudi direktor Tõnu Viik, võrdleva kirjandusteaduse dotsent Eneken Laanes ja dotsent Indrek Ibrus.

Aruande esitlus toimub 1. juunil kell 10–13 riiklikult tähtsa aruteluna Riigikogu suures saalis. Ülekande teeb ka .