ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli uutmoodi veeb
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolil on uus veeb. Meil põhjust selle üle uhke olla, sest uus on parem. Miks täpsemalt?
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolil on uus veeb. Meil põhjust selle üle uhke olla, sest uus on parem. Miks täpsemalt?
Uus veeb on tänapäevasem. Ülikooli eelmine veeb oli nii vana, et järgmisel aastal oleks tähistanud ta juba oma 10. sünnipäeva. Milline oli internet 2004. aastal? Sotsiaalmeediat tollal ei tuntud ja telefonidega veebilehti ei loetud – arvutikasutajate ootused interneti ja veebide suhtes olid tollal teisugused. Kaasaegseid tehnoloogilisi lahendusi, millest täna igal sammul veebe hinnates kõneldakse, oli vanasse veebi keeruline ja kulukas luua, uues veebis kuuluvad need aga iseenesestmõistetavalt komplekti sisse.
Uus veeb pakub kasutajasõbralikku administreerimiskeskkonda, tänapäevast funktsionaalsust ja võimalusi arendustöödeks ka ülikooli oma jõududega. Tehnilises mõttes silmapaistvaim uuendus puudutab uudiste ja sündmuste rubriigi kaasajastamist. Eesmärgiga, et uudised ja sündmused oleksid teineteisest paremini eristatavad, on kasutatud tehnoloogilisi uuendusi – sündmused on vaadeldavad kalendri vormis ning kuvatavad ka üksuste lehtedele. Puuetega inimestele on uus veeb kasutatavam, veeb vastab täielikult HTML5 ja CSS3 standarditele ning osaliselt WCAG standarditele.
Uus veeb suhtleb sihtrühmadega. Uue veebi sisu ülesehitamisel astusime sammu edasi selles suunas, et veebi sisu kõnetaks lugejat, pakuks talle informatsiooni, mida teame, et ta on otsinud, ning oleks esimeseks kontaktiks ja toetavaks infokeskkonnaks ülikooli poole pöördumisel ja ülikooliga suhtlemisel. Uues veebis on kaks menüüd, ülikooli tegevusvaldkondi tutvustav ja sihtrühmapõhine, mis pakuvad küllaldaselt võimalusi meie olulisematele sihtrühmadele infot kiiresti ja arusaadaval viisil kättesaadavaks tegemiseks.
Kasutajasõbralikkuse maksimaalseks tagamiseks on muudetud veebi ülesehitus. Avaleht annab veebi sisenemiseks võimaluse valida kahe menüü vahel. Ühe võimaluse loovad teemaveebid, mille eesmärk on tutvustada kõiki ülikooli tegevusvaldkondi. Teine võimalus on sihtrühmamenüüde valik, mis aitab ülikooli olulistel sihtrühmadel kiiresti neile vajaliku info üles leida. Uues veebis on ülikooli üksused kergemini leitavad, lisandunud on võimalus kujundada oma veeb vastavalt üksuse soovidele, kasutades oma fotosid, tekste ja sotsiaalmeedia linke. Üksuse lehele saab lisada vaid üksusega seotud uudiseid ja sündmuseid. Nii saab iga üksus võimaluse muuta ülikooli koduleht oma personaalseks ja isikupäraseks infokanaliks, kust kogu vajaliku info leiab nii üliõpilane, töötaja, koostööpartner, potentsiaalne õppija kui ka vilistlane. Uus veeb on hetkel eesti, inglise ja vene keelne. Tulevikus lisanduvad ka soome, hiina, türgi jt keelsed veebilehed, mis on sisult tunduvalt vähem mahukamad, kuid võimaldavad läheneda meie välisturunduse sihtriikidele kliendisõbralikumalt.
Suur tänu kõigile 140le veebitoimetajale, kes suhtusid uue veebi loomise projekti heatahtliku ootusega ja lõid kaasa selle sisuga täitmisel. Suure projekti kohta oleme tegutsenud märkimiväärselt kiiresti.Täname meie partneriteid, reklaamiagentuuri Velvet ja OÜ Opuse Online-i paindliku arendus- ja koostöö eest!
Aitäh kõigile ja head uut veebi!
Krista Must, TLÜ veebi projektijuht
NB! Tagasiside ja ettepanekud on oodatud eposti aadressile: pr@tlu.ee