Ӱ Ülikooli üڴǴDzԾǰٱ on kontsertreisil Hamburgis

Juuli esimestel päevadel võtab Ӱ Ülikooli üڴǴDzԾǰٱ ette kontsertreisi Hamburgi. Kohapeal võõrustab orkestrit Hamburgi Ülikooli üڴǴDzԾǰٱ ning eeloleval nädalavahetusel annavad kaks orkestrit kokku kolm kontserti.

Juuli esimestel päevadel võtab Ӱ Ülikooli üڴǴDzԾǰٱ ette kontsertreisi Hamburgi. Kohapeal võõrustab orkestrit Hamburgi Ülikooli üڴǴDzԾǰٱ ning eeloleval nädalavahetusel annavad kaks orkestrit kokku kolm kontserti.

Ӱ Ülikooli Sümfooniaorkestri dirigent Martin Sildos ootab reisilt meeldejäävaid muusikalisi elamusi: "Kontsertreis Hamburgi on tegusa hooaja, mille jooksul esinesime 20 korda, pälvisime Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu ja Ӱ Ülikooli aastapreemiad, kulminatsiooniks. Usun, et see on mõlema orkestri jaoks meldejääv ning positiivne kogemus".

Ӱ Ülikooli Sümfooniaorkestri kontserdil 5. juuli kell 19 Hamburgi Ülikooli peahoones kõlavad maailmaklassika hitt-teosed, sealhulgas Tšaikovski balleti "Luikede järv" kolm kõige tuntumat stseeni – “Surev luik", "Väikeste luikede tants" ja "Valss"; Sibeliuse sümfooniline poeem "Finlandia“; süit muusikaajaloo kõige tuntumate ooperite hulka kuuluvast Bizet ooperist "Carmen" ning Sarasate meelikütvad mustlasviisid, solistiks Merlin Porkma. Kavas on ka muusika Eesti autorilt Villem Kapilt. Samuti populaarne filmimuusika, sealhulgas 5 Oscari laureaat John Williamsi ikooniliseks saanud muusika filmile "Jurassic Park" ning Saksa helilooja Hans Zimmeri võimas ja heroiline muusika filmidele “Man of Steel” ning „Gladiaator“.

Kahe orkestri poolt tuleb 4. juuli õhtul toimuval kontserdil ühiselt esitamisele Arturo Marquez’i Danzon nr 2, üks populaarsemaid ja enim esitatud Mehhiko kaasaegseid klassikalisi orkestriteoseid. Teos on kirjutatud 1994. aastal kohaliku ülikooli orkestrile ning kuulub ka enamiku Euroopa ülikoolide orkestrite repertuaari.

Ӱ Ülikooli üڴǴDzԾǰٱ alustas tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel, kelle missiooniks on luua ülikoolide juurde ja mujalegi harrastusprintsiibil töötavaid sümfooniaorkestreid. Sellega püütakse ellu äratada traditsiooni, mis hääbus 1960.–1970. aastatel ja mis praegu Eestis puudub, aga mujal Euroopas on väga levinud.

Dirigent Martin Sildose juhatusel mängib orkestris ligi 50 Ӱ Ülikooli üliõpilast, vilistlast ja töötajat. Lühikese tegevusaja jooksul on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik. Mahukas ja mitmekesine kontserttegevus tõi orkestrile Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aasta kollektiivi kui ka Ӱ Ülikooli parima loomingulise projekti preemiad.

 04.07.2015