ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli delegatsioon on visiidil Ghanas
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli (TLÜ) delegatsioon osaleb Ghana Ülikooli iga-aastasel hariduskonverentsil "Annual New Year School and Conference", kus TLÜ on üheks peamiseks konverentsi partneriks. See annab ülikoolile võimaldab end laiemalt tutvustada.
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli prorektorid Katrin Niglas ja Katrin Saks osalevad erinevates konverentsi paneeldiskussioonides ning paneelarutelu "Global Perspectives of Emerging Technologies in Education: Challenges and Way forward" on pühendatud Eestile. Selles paneelis osalevad TLÜ Digitehnoloogiate instituudi (DTI) direktor Peeter Normak ja Ühiksonnateaduste instituudi (ÜTI) direktor Indrek Grauberg, lisaks räägivad kaasa Linda Helene Sillat (DTI) ja Catlyn Kirna (ÜTI). Paneeli modereerib James Sunney Quaicoe (DTI). Veel osalesid konverentsi paneeldiskussioonides ka ÜTI õppejõud Benjamin Klasche ja Triin Roosalu.
Lisaks paneelides osalemisele viisid DTI töötajad (James Sunney Quaicoe, Linda Helene Sillat, Merja Lina M. Bauters, Abiodun Afolayan Ogunyemi) konverentsil läbi töötoa, mis keskendus kogukonna liikmete kaasamisele jätkusuutlike tehnoloogiatega võimestatud lahenduste loomisel.
Peale konverentsil osalemist kohtuvad TLÜ rektoraadi liikmed, eesotsas rektor Tõnu Viigiga, Ghana haridusministri ja Euroopa Liidu suursaadikuga Ghanas, et arutada haridus- ja teaduskoostöö võimalusi Ghanas ning laiemalt Sahara-taguse Aafrika regioonis.
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli koostöö Ghana Ülikooliga on seni olnud ennekõike Erasmus+ üleilmse õpirände kaudu ning töötajate ja üliõpilaste vahetus on toimunud alates 2020. aastast. Põhiliselt on tegevusi läbi viinud DTI ja ÜTI.
DTI on koostöö käigus Ghana Ülikooli instituudiga School of Continuing and Distance Education alustatud õpikeskustes ELU projektide läbiviimist, et lahendada kogukonnast välja kasvanud probleeme koos kogukonna enda liikmetega. Lisaks sellele valmistavad nad ette projekti, mis toetab õpetajate professionaalset arengut ja heaolu Sahara taguse regiooni erinevates riikides, sealhulgas Ghanas.
ÜTI on teinud rahvusvaheliste suhete valdkonnas koostööd Ghana Ülikooli Legoni rahvusvaheliste suhete ja diplomaatia keskusega (Legon Center for International Affairs and Diplomacy). Vahetuste käigus on toimunud avalikke loenguid ning Ghana Ülikool on panustanud ka meie õppekavade arendamisse.
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool sai 2023. aastal Erasmus+ üleilmse õpirände projektis tegevusteks Ghana Ülikooliga 100% toetust ja 2024. aastal on planeeritud uue projekti jaoks Euroopa Komisjonilt rahastust taotleda.
Visiidil osalevad: rektoraadi liikmed Tõnu Viik, Katrin Niglas, Katrin Saks ja Mikk Kasesalk, Digitehnoloogiate instituudi esindajad Peeter Normak, James Sunney Quaicoe, Linda Helene Sillat, Merja Lina M. Bauters ja Abiodun Afolayan Ogunyemi, Ühiskonnateaduste instituudi esindajad Indrek Grauberg, Benjamin Klasche, Catlyn Kirna ja Triin Roosalu.