ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool tänasest EXPO maailmanäitusel

EXPO Eesti paviljoni teaduse pesakastis on alates tänasest väljas ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli, ÌìÃÀÓ°ÊÓ Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli teadusprojekte tutvustav väljapanek.

EXPO Eesti paviljoni teaduse pesakastis on alates tänasest väljas ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli, ÌìÃÀÓ°ÊÓ Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli teadusprojekte tutvustav väljapanek.

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli esindab Learning Layers projekt, mille fookuses on töökohal õppimine. Projekt keskendub igapäevaselt kasutuses olevatele infotehnoloogilistele vahenditele ja tarkvaraarendustele, nutiseadmetele,  mis võiksid aidata meil töökohal teadlikumalt õppida ja õpitut organisatsiooni sees süsteemsemalt kasutada.

 Projekti eestvedaja, ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli digitaalsete ökosüsteemide professor Tobias Ley sõnul tuleneb projektifookus otseselt ka EL-i seatud sihist: „Euroopa Liidu praegune suund on edendada tehnoloogiapõhise õppe strateegiaid valdkondades, milles töötajad ei kasuta põhivahendina arvuteid  või ei tee seda kogu päeva jooksul. Sellest Learning Layers lähtubki“. Learning Layersi näol on tegu selles valdkonnas esimese niivõrd mahuka projektiga, mida koordineerib Eesti kõrgharidusasutus.

Teaduse pesakastis saab lisaks ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolile näha ka ÌìÃÀÓ°ÊÓ Tehnikaülikooli Biorobootika keskuse ekspositsiooni, ARROWS-projekti raames valminud U-CATi ehk kilpkonna meenutavat allveerobotit. Tartu Ülikool tutvustab ekstreemseteks elutingimusteks loodud Marsi-maja, mis on võimeline end ise lahti pakkima.

Eesti osalemist EXPO maailmanäitusel korraldab ·¡³Ù³Ù±ð±¹Ãµ³Ù±ô³Ü²õe Arendamise Sihtasutus ja teaduse pesakasti näituseid toetab Eesti Teadusagentuur. Paviljonis olevad pesakastid jagavad infot visuaalide, videote ja tekstide läbi.

Uuri lisa EXPO kohta: 

Learning Layersi projekt: