Sügis toob ülikooli mitmeid põnevaid konverentse

Sügis saabub ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli põnevalt ja toob endaga mitmeid huvitavaid konverentse ja teadussündmusi.

Sügis saabub ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli põnevalt ja toob endaga mitmeid huvitavaid konverentse ja teadussündmusi. Toome välja mõned suuremad, et huvilised saaksid juba varakult aega planeerima hakata: 

  • Tegus aeg algab juba augusti keskel konverentsiga , mis keskendub küsimusele, kuidas mõjutab häälestatus (tajud, meeleolud, aistingud, emotsioonid) meie modernses maailmas elamise kogemust ja meie toimimist erinevates tähendusstruktuurides.
  • Augusti kahel viimasel päeval ja 1. septembril toimub Helsingis ja Eestis konverents . Esmakordselt osaliselt Eestis toimuva konverentsi fookuses on inimkeskse andmekasutuse raamistik. Vaadeldakse võimalusi muuta isikuandmete kogumine ja kasutamine üksikisikule läbipaistvamaks ning paremini hallatavaks.
  • 8. septembril toimub ülikoolis konverents , mille fookuses on Delfi AS vs Eesti kohtuasi. 2015. aastal leidis Euroopa Inimõiguste Kohtu suurkoda, et Eesti ei ole rikkunud sõnavabadust, kui leidis, et Delfi AS peab vastutama oma internetiportaalis avaldatud anonüümsete au teotavate kommentaaride eest. Kohtulahendi kohaselt on interneti vahendusteenuse pakkumisega tegelevatel ettevõtetel kohustus kaitsta inimõigusi ja hinnata online-platvormide kaudu edastatava informatsiooni sisu. Konverentsil küsitakse: kas eraõiguslik tsensuur internetis on vältimatu? 
  • Samal päeval toimub TLÜ ühiskonnateaduste instituudi eestvedamisel konverents sotsiaaltööst huvitatutele, mille plenaaretteannetes ja töötubades keskendutakse teadus- ja arendustööle sotsiaaltöö valdkonnas.
  • 11. - 15. septembril toimub ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis kaheteistkümnes Euroopa haridustehnoloogia konverents , mille keskseks teemaks sel aastal on digitaalne õpianalüütika. Konverents toob kokku teadlased, praktikud, ettevõtjad ning seadusloome esindajad kaardistamaks digitaalse õpianalüütika hetkeseisu ning arutamaks väljakutseid andmete kasutamisvõimalustest haridustehnoloogias.
  • 14. - 16. septembril on tulemas TLÜ humanitaarteaduste instituudi eestvedamisel konverents "Erapooletud esemed? Materiaalsed objektid ja kiriku tseremoniaalsed praktikad Läänemereruumis 16. ja 17. sajandil"
  • Septembri lõpus toimub Eesti eesistumise rändekonverents . Konverentsil uuritakse tööjõurännet puudutavate poliitikate hetkeolukorda ja rändega seotud tavasid Euroopa Liidus, vahetatakse mõtteid ning kavandatakse edasisi samme antud valdkonnas.
  • Samal ajal pakub kõigile inimõigustest huvitatutele põnevust konverents "Rights for the 21st century? Exploring the need for "new" human rights", mille keskmes on nüüdisajal tekkinud "uued" inimõigused. Vaadeldakse, mis on "uued" inimõigused, mis on nende roll ja kuidas nad mõjutavad inimõiguste valdkonda. Kolmepäevasel konverentsil tutvustatakse kokku 21 "uut" inimõigust. 
  • Oktoobri alguses kogunevad ülikooli pidama Eesti-Soome koostööst alguse saanud võrgustiku VIRSU (Finno-Ugric Languages as Target Languages) liikmed. Juubeliaasta konverentsi eesmärk on vaadelda võrgustiku ees seisvaid väljakutseid ja otsida uusi uurimissuundi.
  • 16. - 17. oktoober on põnev aeg kõigile meediainnovatsioonist huvitatutele, kui MEDITi eestvedamisel toimub ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis . 
  • 24. – 26. oktoobrini toimub ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ja Keskkonnaministeeriumi koostöös konverents , kus tutvustatakse loodusest inspireeritud innovaatilisi praktikaid ja teadmisi, mis aitavad lahendada kliimamuutusest ja linnastumisest tekkivat koormust linnadele ning looduskeskkonnale.
  • 17. november on ! Humanitaarteaduste instituut tähistab teemapäeva ettekannetega, mis lähtuvad teemast "Püsivus ja muutuvus keeles".

Kohtumiseni!