Selgusid TLÜ silmapaistvamad publikatsioonid, õpik ja loominguline projekt
Konkursil jagati auhindu seitsmes kategoorias, kus selgitati välja 2014. aasta Ӱ Ülikooli parimad publikatsioonid, õpik ning loominguline projekt.
Konkursil jagati auhindu seitsmes kategoorias, kus selgitati välja 2014. aasta Ӱ Ülikooli parimad publikatsioonid, õpik ning loominguline projekt.
Parima monograafia auhinna pälvis Jaak Valge „Punased I“, mis paistab silma oma põhjalikkusega, tuginedes muuhulgas üheteistkümne arhiivi materjalidel ning kasutab ulatuslikult omaaegset publitsistikat, avaldamata käsikirju ja peategelaste loomingut.
Parimaks humanitaarteaduste artikliks valiti Marek Tamme artikkel “Truth, Objectivity and Evidence in History Writing”, mis käsitleb tõde ja objektiivsust ajalookirjuses.
Parima loodusteaduste alase artikli auhinna pälvisid Rando Tuvikene, Marju Robal, Kalle Truus artikli eest „Funorans from Gloiopeltis species. Part I. Extraction and structural characteristics“, mille näol on tegu erilise uurimisteema silmapaistva käsitlusega. Uurimistöö eksperimentaalne osa teostati koostöös Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi ja Tokio Mereteaduse ja –tehnoloogia Ülikooliga. Artikli kaasautorid on Daisuke Fujita, Kadri Saluri, Yuri Tashiro, Hiroo Ogawa, Shingo Matsukawa.
Sotsiaalteaduste valdkonnas otsustati välja anda kaks auhinda:
Martin Klesment, Allan Puur, Leen Rahnu ja Luule Sakkeus pälvisid tunnustuse artikli „Varying association between education and second births in Europe: comparative analysis based on the EU-SILC data“ eest, mis avaldati mõjukuselt rahvastikuteaduse viie juhtiva ajakirja hulka kuuluvas ajakirjas Demographic Research. Artikli kaasautor on Ernest Hodegs.
Samuti leidis tunnustust Eve Kikase ja Kätlin Peetsi artikkel „Collective Student Characteristics Alter the Effects of Teaching Practices on Academic Outcomes“, mis on uudne, kuna analüüsib, kuidas kollektiivsed omadused õpilaste koolitee alguses ja õpetajate klassitegevused mõjutavad õpilaste akadeemiliste teadmiste-oskuste ja õpikäitumise arengut.
Parimaks täppisteaduste alaseks artikliks tunnistati Tõnu Laasi, Berit Väli ja Veroonika Shirokova artikkel „Parallel investigation of double forged pure tungsten samples irradiated in three DPF devices“, mis tugineb plasma ja materjalide vastastikmõju eksperimentaalsetele uuringutele Ӱ Ülikoolis, Varssavi Plasmafüüsika ja Lasermikrofusiooni Instituudis ning Itaalias Teoreetilise Füüsika Rahvusvahelises Keskuses. Artikli kaasautorid on Vladimir Gribkov, Marian Paduch, Eleonora Zielinska, Tõnu Laas, Berit Väli, Jana Paju,Valeri Pimenov, Elena Demina, Sergei Latyshev, Joseph Niemela, Maria Liz Crespo, Andres Cicuttin, Azza Talab, Andrei Pokatilov, Martin Parker.
Parim õpikuna tunnustati Natalja Netšunajeva Vene keele 7. klassi õpikut ja töövihikut (I ja II osa), mis toetab motivatsioonipõhist õpetamist. Õpiku kaasautor on Natalja Beresneva.
Parimaks loominguliseks projektiks valiti Ӱ Ülikooli üڴǴDzԾǰٱ, mis on dirigent Martin Sildose juhendamisel lühikese ajaga jõudnud kõrgele kunstilisele tasemele. Selle tunnistuseks on tihe esinemisgraafik ja nõudlik ning mitmekesine kontsertrepertuaar.
Žürii koosnes 11 liikmelisest ekspertkomisjonist, kuhu kuulusid professor Suliko Liiv, professor Reili Argus, pofessor Sirje Virkus, lektor Helin Puksand, Ökoloogia Instituudi direktor, dotsent Mihkel Kangur, professor Romi Mankin, dotsent Aile Möldre, Riigiteaduste Instituudi direktor, professor Anu Toots, lektor Karmen Toros, dotsent Andres Jõesaar, lektor Ene Hiiepuu.
Konkursi laureaatide õnnitlemine toimub 18. märtsil kell 14:00 Mare maja aatriumis (Uus-Sadama 5, III korrus).