Rahvusvaheline suvekool Tallinn Summer School tähistab kümnendat sünnipäeva

Ӱ Ülikooli rahvusvaheline suvekool Tallinn Summer School tähistab sel aastal oma kümnendat sünnipäeva. 13. juulil algavasse suvekooli on oodata üle 350 osaleja enam kui 60 riigist. Lisaks Euroopa riikidele on osalejaid ka näiteks Etioopiast, Ghanast, Nigeeriast, Vietnamist, Lõuna-Koreast, Costa Ricalt ja Uus-Meremaalt. Suvekooli programmis on mitmeid põnevaid humanitaar- ja sotsiaalteaduste ning IT valdkonna kursuseid aga ka loomingulisi töötubasid ja avalikke loenguid.

Ӱ Ülikooli rahvusvaheline suvekool Tallinn Summer School tähistab sel aastal oma kümnendat sünnipäeva. 13. juulil algavasse suvekooli on oodata üle 350 osaleja enam kui 60 riigist. Lisaks Euroopa riikidele on osalejaid ka näiteks Etioopiast, Ghanast, Nigeeriast, Vietnamist, Lõuna-Koreast, Costa Ricalt ja Uus-Meremaalt. Suvekooli programmis on mitmeid põnevaid humanitaar- ja sotsiaalteaduste ning IT valdkonna kursuseid aga ka loomingulisi töötubasid ja avalikke loenguid.

Suvekooli üheks põnevamaks kursuseks on “Late Socialism (1956-85): The Forgotten Years between Stalinism and Perestroika”, mille raames külastavad Eestit tunnustatud nõukogude ajaloo- ja kultuuriuurijad prof. Catriona Kelly (Oxfordi Ülikool, Slaavi, Ida-Euroopa ja Euraasia uuringute assotsiatsiooni president), dr. Juliane Fürst (Bristoli Ülikool, Harvardi Ülikool) ja dr. Polly Jones (Oxfordi Ülikool).

Traditsiooniliselt on suvekooli osalejate hulgas populaarsed keelekursused, näiteks eesti keele ja kultuuri kursusest võtab osa ligi 60 inimest. 19 kursusel osaleja õpinguid toetab stipendiumiga Eesti Instituut ja 5 stipendiumi on välja pannud SA Archimedes.

Suvekooli avalikele loengutele on oodatud kõik huvilised. Üks tänavustest peaesinejatest on loovkirjutamise kursuse “Creative Writing in English. Elements of Fiction: The Theory and Practice of the Novel” õppejõud, kirjanik Giles Foden, kelle tuntuima romaani “The Last King of Scotland” tegevus leiab aset Idi Amini diktatuuri aegses 1970. aastate Ugandas. Raamat on aluseks Oscariga pärjatud samanimelisele filmile. Foden on aastaid töötanud Times’ Literary Supplementi ja Guardiani toimetajana ning on täna East Anglia Ülikooli ja Limericki Ülikooli loovkirjutamise professor. Giles Foden’i avalik loeng, milles kirjanik mõtiskleb kirjanikuks olemise üle ja loeb katkeid oma uusimast romaanist “Aquifer”, toimub 28. juulil algusega kell 16.00 ruumis M-134 ( Ӱ Ülikooli Mare maja, Uus-Sadama 5).

Kursuse “Late Socialism (1956-85): The Forgotten Years between Stalinism and Perestroika” õppejõuna külastab Eestit Harvardi Ülikooli professor ning Slaavi, Ida-Euroopa ja Euraasia uuringute assotsiatsiooni president Catriona Kelly. Prof. Kellylt on ilmunud mitmed vene kultuuriajaloo ja kirjandusajaloo teemalised teosed, sealhulgas “St Petersburg, Shadows of the Past” (Yale University Press, 2014), mis on käesoleva aasta Pushkin Russian Book Prize raamatuauhinna nominentide lõppvalikus ning Scotland Heraldi aasta ajalooraamatute esikümnes. Prof. Kelly räägib avalikus loengus post-sotsialistliku kogemuse ja mälupraktikate uurimisest ning nostalgia mõiste problemaatilisusest. Loeng toimub 24. juulil algusega kell 16.00 Ӱ Ülikooli saalis (ruum M-218, Ӱ Ülikooli Mare maja, Uus-Sadama 5). Suvekooli kõigi avalike loengute toimumisajad on leitavad 

Suvekooli toetab Ӱ ٳٱõٱܲamet ja Briti Nõukogu.

Avalikud loengud:  
Tallinn Summer School: 

Täiendav teave:

Gerli Punison
rahvusvahelise suvekooli 2015 projektijuht 

+372 640 9218 
tss@tlu.ee 

Maria Jäärats
kommunikatsiooni peaspetsialist
+372 56285557 | +372 6409 219
 |