Psühholoogia Katseklaasis ehk TLÜ tudengid selgitamas psühholoogilisi protsesse

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli magistriõppe psühholoogiatudengid on tulnud välja keskkooli psühholoogia õppekava toetava videomaterjaliga. Audiovisuaalne materjal on mõeldud kasutamiseks psühholoogiatundide läbiviimisel, ning annab ülevaate motivatsiooni, meeleorganite, õppimise ning lapse arengu teemadele. Kokku on neli videot.

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli magistriõppe psühholoogiatudengid tulid välja keskkooli psühholoogia õppekava toetavate videomaterjalidega. Audiovisuaalne materjal on mõeldud kasutamiseks psühholoogiatundide läbiviimisel ning videod keskenduvad motivatsiooni, meeleorganite, õppimise ning lapse arengu teemadele.

Tudengite idee sai alguse 2015. aastal toimunud Psühholoogia Suvekoolis. Kokku loodi neli videot ja tegemisi finantseeriti TLÜ Üliõpilaskonna teadusprojektidest. Videotes on kasutatud pildimaterjali, peale loetavat teksti ning graafilisi animatsioone, mille eesmärk on püüda õpilaste tähelepanu ja muuta videote sisu kergesti omandatavaks. Samuti viiakse videotes läbi psühholoogilisi nähtusi selgitavaid katseid.

Esimene video käsitleb inimese psüühikat ja tunnetusprotsesse, mis aitavad meil ümbritseva maailmaga toime tulla ja sellega suhestuda. Kirjeldatakse inimese viit meeleorganit ja selgitatakse, kuidas need toimivad. Teine video räägib õppimisest ja meeldejätmisest. Seejärel selgitatakse, mis on ja kuidas tekib motivatsioon. Neljandas videos räägitakse arengupsühholoogiast ehk psühholoogia harust, mis selgitab inimese käitumuslikke ja kogemuslikke muutuseid alates esimesest eluhetkest kuni surmani.

Projekt viidi läbi koostöös TLÜ Üliõpilaskonnaga ja seda vedasid eest saatejuht Erlend Arras, sisu töötas välja Valeri Murnikov, kaasautorite Kairi Lengi, Tiiu Rebase ja Siiri Saviiriga. Projektijuht oli Alexander Peremees. Videod on tasuta kättesaadavad .