Noorteadlane, näita end!

Kas soovid, et su lähedased ja laiem avalikkus saaks aru, kui olulist ja huvitavat teemat uurid? Teaduste Akadeemia ja Eesti Rahvusringhääling ootavad Sind osa võtma teadust populariseerivast projektist.

Kas soovid, et su lähedased ja laiem avalikkus saaks aru, kui olulist ja huvitavat teemat uurid? Teaduste Akadeemia ja Eesti Rahvusringhääling ootavad sind osa võtma teadust populariseerivast konkursist, milles osalevad noorteadlased oma uurimistööd tutvustavate kolmeminutiliste videoloengutega.

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool saab konkursile esitada kaks kandidaati, kes astuvad lühiloengutega üles 27. oktoobril Teaduste Akadeemias. Kõikide kõrgkoolide osalejate hulgast valitakse kaheksa parimat, kelle loengud jõuavad ETV eetrisse ja Postimehe teadusportaali.

Kes saavad osaleda?
  • Osalema oodatakse kuni 35-aastaseid ülikooli tudengeid ja noorteadlasi (MA, PhD, Post-doc).
Miks osaleda?
  • ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli eelvooru võitjad esinevad oma lühiloengutega pidulikul galaõhtul Eesti Teaduste Akadeemias, mida kannab üle Eesti Rahvusringhääling.

  • Üldkonkursi võitjate teadustööd tutvustatakse laiemale publikule ringhäälingu eetris ja Postimehe teadusrubriigis. Teaduste Akadeemia avaldab ka kogumiku kaheksa parima loenguga. 

Kuidas osaleda?
  • Anna oma osalemissoovist ja uuritavast teemast teada Kerli Onnole (kerli.onno@tlu.ee, tel. 640 9219) ja saada oma 3-minutilise lühiloengu kirjalik kavand. Kui vajad loengu ülesehitamisel ja prooviesinemiseks valmistumisel abi, saad seda  ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonna meeskonnalt.

  • Ülikooli eelvoor ja lühiloengute ettekandmine toimub oktoobri teisel nädalal. Aeg ja koht täpsustatakse jooksvalt. Ãœlikoolisisese žürii otsusel selguvad kaks parimat, kes esindavad ülikooli Teaduste Akadeemia galaõhtul.

  • 27.  oktoobril toimub pidulik galaõhtu, kus esinevad kaks ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli esindajat.

ka eelmise aasta lühiloenguid, mille hulgas TLÜ doktorandi Sander Paekivi loeng kolme keele konkurentsi mudelist, mis võitis auhinnalise koha. Samuti astus üles Marleen Pedjasaar, kes rääkis, mllest algavad ja kuhu takerduvad muutused haridussüsteemis. 

Projekti algataja ja peamine koordinaator on Eesti Teaduste Akadeemia.

Tegevust toetab TeaMe+ ja Euroopa Liidu Regionaalarengu fond.

TeaMe+ logo

Lisainfo:


e-post: kerli.onno@tlu.ee
tel. 640 9219