Microsoft TEI kohtumine
15. aprillil toimus Stockholmis TEI võrgustiku (Microsoft Teacher Education Initiative) kohtumine, kuhu sel korral oli uue liikmena kutsutud ka Haridusinnovatsiooni keskus.
Võrgustiku eesmärgiks on koondada erinevaid kõrgkoolide inimesi, kes puutuvad otseselt või kaudselt kokku IT sidumisega õppetöösse või siis tegelevad uute võimalike lahenduste väljatöötamise ning arendusega õppetöö hüvanguks ja õpetajatöö sujuvamaks korraldamiseks.
Kuna tegemist oli Microsofti poolt korraldatava võrgustumisega, oli päeva põhirõhk promol ning erinevate õppetööd puudutavate probleemide lahendamisel Microsofti toodete või teenuste abil.
Suurt kõnepinda sai Microsofti uus kontoritarkvara lahendus , mis astub tugevalt kandadele hetkel laialdaselt kasutusel olevale Google Docs teenustele. Microsoftil on samuti olemas pilveteenusena , millel on tasuta lahendusena pakkuda kasutajale konkurentidest mahukaim serveriruum oma failide majutamiseks. Lisaks sisaldab võimalust luua erinevaid faile online’is, sh Word, Excel, Powerpoint jt. Lisateenusena on juurde tulnud märkmikulahend Onenote, mis võimaldab mugavalt erinevaid märkmeid lisada, muuta ja sorteerida. Nii Skydrive kui Office 365 on saadaval kõikidele teada ja tuntud platvormidele. Oma uue kontoritarkvara lahendusega on Microsoft astunud suure sammu edasi kvaliteetse pilveteenuse pakkujana, sidumata seda oma operatsioonitarkvaraga Windows. Avatus ning paindlikkus tunduvad olevat Microsofti uued väärtused, millega püütakse nüüd kasutajate seas oma endist hiilgust taastada.
Mõningaid teenuseid veel välja tuues tasub kindlasti mainida otsingumootorit, milles on võimalik otsida ainult akadeemilisi publikatsioone. Pole kindel, kaugel nad on lepingutega Eesti raamatukogude ja kirjastajatega, kuid rahvusvahelisi avaldisi leiab juba märkimisväärselt. , mitte otseselt haridusega seotud keskkond, kuid olemuselt kinnine kooslus ja . , lihtne seinalahendus (inglise k. Wall) tunnis tagasiside küsimiseks, emotsioonide jagamiseks. Lisaks soovitati kasutada ka it, mis annab võimaluse kontakteeruda õpilastega ning seda ajastul, mil õpilaste kasutuses on erinevad mobiilsed lahendused, pihuseadmed jm. „Ei ole mõtet keelata mobiiltelefoni kasutamist, oluline on see tunnis hariduse jaoks tööle panna“, kõlas mitmel korral Jim Ptanszynski poolt, kes Microsofti esindajana (Senior Director, World Wide Higher Education manager at Microsoft) modereeris meie kohtumist.
Kellel tekkis täiendavaid küsimusi erinevate lahenduste osas, kuidas neid võiks rakendada õppetöösse otse või kombineeritult, võtke ühendust Erkki Pungaga, saates e-mail erkki.pung@tlu.ee või astudes läbi Haridusinnovatsiooni keskusest ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Terra maja neljandal korrusel.