Maailmapank kasutab uuringus SHARE Eesti tulemusi
Maailmapank on läbi viimas hoolduskoormuse ja hooldusvajaduse uuringut, mille raames kaardistatakse probleemid sotsiaal- ja tervishoiuteenuste pakkumises ning hooldusvajaduse ennetamisel.
Aasta alguses esitleti ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis kogumikku . Eile, 21. märtsil kohtusid kogumiku koostajad Eesti demograafia keskuses Maailmapanga esindajatega, et anda ülevaade uuringu tulemustest ja panustada poliitikasoovituste väljatöötamisse.
Maailmapank on läbi viimas hoolduskoormuse ja hooldusvajaduse uuringut, mille raames kaardistatakse probleemid sotsiaal- ja tervishoiuteenuste pakkumises ning hooldusvajaduse ennetamisel. Sellega seoses kogusid Maailmapanga ja Riigikantselei esindajad teavet andmeallikate kohta, kust saada usaldusväärset teavet rahvastiku tervisliku seisundi kohta ja riigi kulutuste kohta hooldusteenuste valdkonnas. Uuringu eesmärk on prognoosida tuleviku teenusevajadusi ja hoolduskoormuse majanduslikke mõjusid.
"Maailmapank juba analüüsib SHARE rahvusvahelise uuringu andmeid, sh neid, mis on kogutud Eestis kahe uuringulainega. Kohtumisel selgus, et SHARE Eesti projekt saab Maailmapanga eesmärkidele kaasa aidata ka SHARE Eesti nn kohaliku mooduli andmetega, kust saab näiteks Eesti-spetsiifilist infot meie 50+ elanikkonna puuete kohta," selgitas vanemteadur Luule Sakkeus. Lisaks on EDK teinud aastaid ülevaateid puuetega inimeste tingimuste kohta Eestis võrgustikule "Academic Network of European Disability Experts (ANED), mille raportid on samuti Maailmapanga ekspertidele oluline infoallikas.
Kohtumine oli seotud eelmise aasta lõpus Riigikantselei juurde loodud tegevusega, mille eesmärk on kaardistada lähedaste hooldamisega seotud probleemid ning töötada välja inimeste vajadustest lähtuvad lahendused.
Maailmapanka esindasid kohtumisel vanemökonomist Aparnaa Somanathan, konsultandid Irina Mozhaeva ja Elyssa Finkel. SHARE uuringu läbiviijatest osalesid kohtumisel vanemteadurid Luule Sakkeus ja Lauri Leppik, nooremteadur Tiina Tambaum ja sotsiaaltöö lektor Kersti Kriisk.