Lõpetas kolmas lend riigikaitseõpetajaid
16. juunil lõpetas kolmas lend ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kutsepedagoogika bakalaureuseõppekaval õppinud riigikaitseõpetajaid. Kaitseministeeriumis toimunud aktusel andsid 29 uuele riigikaitseõpetajale tunnistused üle kaitseminister Sven Mikser ja ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli prorektor Eve Eisenschmidt.
16. juunil lõpetas kolmas lend ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kutsepedagoogika bakalaureuseõppekaval õppinud riigikaitseõpetajaid. Kaitseministeeriumis toimunud aktusel andsid 29 uuele riigikaitseõpetajale tunnistused üle kaitseminister Sven Mikser ja ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli prorektor Eve Eisenschmidt.
Kaitseminister Sven Mikser ütles lõpuaktusel, et riigikaitseõpetusel on oluline roll noortes kaitsetahte ja riigikaitsealaste teadmiste kasvatamisel. Õppeaine integreerib endasse teiste õppeainete erinevaid tahke ja valmistab paljusid koolilõpetajaid ette eesseisvaks ajateenistuseks.
„Riigikaitse osas haritud rahvas on väga oluline heidutuspõhine komponent,“ ütles kaitseminister.
„Asute riigikaitseõpetust õpetama väga keerulisel, põneval ja olulisel ajal, Venemaa agressioon Ukrainas on muutnud kogu julgeolekuolukorda ja samal ajal tõmmanud täiendavat tähelepanu ka riigikaitsele,“ ütles kaitseminister Mikser. „Riigikaitseõpetus on mõeldud toetama meie oma riigikaitsestrateegia elluviimist. Eestis lähtume laiapindsest riigikaitse käsitlusest, mille järgi riigi kaitsmine on kõigi tema kodanike ja institutsioonide ühine ülesanne.“
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli prorektor Eve Eisenschmidt ütles aktusel, et riigikaitseõpetaja õppekava on suurepärane näide sellest, kuidas integreerida igapäevast praktikat, elukogemust ja erinevaid aineid ning seeläbi luua praktilise eluga tugevaid seoseid ja kujundada inimese käitumist ja hoiakuid.
„Lisaks füüsilisele kaitsele on üheks väga tugevaks riigikaitse aluseks haritud rahvas. See kombinatsioon, mis praegu riigikaitseõpetajate ettevalmistamisel sünnib, on topeltturvalisus,“ ütles Eisenschmidt. „Ühelt poolt teadmised ja arusaamad sellest, kuidas riigikaitse toimib, kuidas riigis luua turvaline keskkond ja olla valmis kõikvõimalikeks ohtudeks. Teiselt poolt oskused, kuidas õpetada ja harida inimesi.“
Kaitseministeeriumi ja ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli pikaaegne koostöö riigikaitseõpetajate koolitamisel sai 2012/2013. õppeaastal uue taseme. Kui seni oli võimalik riigikaitseõpetajaks õppida ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis täienduskursusel, siis nüüd toimub riigikaitseõpetaja ettevalmistus bakalaureusetasemel. Tegemist on kutsepedagoogika bakalaureuseõppe valikmooduliga, mis on ühtlasi ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kõrvalaine. Kursuse läbinud ja ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kutsepedagoogika õppekava lõpetajad saavad õiguse õpetada riigikaitseõpetust gümnaasiumites ja kutsekoolides.
Jätkuvalt on riigikaitseõpetajaks võimalik õppida ka juba töötavatel õpetajatel, kes läbivad eelnimetatud 24-ainepunktilise kursuse täienduskoolitusena ning kelle õpingute eest tasub Kaitseministeerium.