Loomehäki võitis kunstiteoste seletaja
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis lõppenud rahvusvahelise loomehäki võitjaks tuli võistkond The Artsy Game, kelle idee on luua mobiilirakendus, mis teeb kunstimuuseumis käimise lõbusaks ja harivaks.
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis lõppenud rahvusvahelise loomehäki võitjaks tuli võistkond The Artsy Game, kelle idee on luua mobiilirakendus, mis teeb kunstimuuseumis käimise lõbusaks ja harivaks.
„Inimesed võivad muuseumis olla tihti segaduses, seistes mõne moodsa kunstiteose ees,“ ütles võistkonna liider, Läti Kunstimuuseumis töötav Elina Berzina. Tema idee on luua rakendus, mis skaneerib pildi ning pakub vaatajale selle kohta põnevaid kilde (näiteks: „Miks lõikas van Gogh endal kõrva ära?“) või teavet, mis lubab kunstiteost paremini mõista.
Loomehäkil, mis toimus ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFM) veetava projekti “Cross Motion“ raames, keskenduti innovaatiliste lahenduste otsimisele hariduse, tervise ja turismi valdkonnas. 24-tunnise ürituse käigus töötasid meeskonnad välja ideid mängu- ja audiovisuaaltööstuse kogemuste kasutamiseks neis valdkondades.
„The Artsy Game’ile tõid võidu läbimõeldud ja selge esitus ning kahe valdkonna, hariduse ja turismi edukas ühendamine,“ põhjendas žürii liige Uldis Zarins ettevõttest Anatomy Next. Preemiaks on võimalus arendada oma idee järgneva kaheksa kuu jooksul töötavaks prototüübiks.
Ülejäänud auhinnalised kohad pälvisid:
2. koht: Find a right place – mobiilirakendus, mis võtab arvesse personaalseid eelistusi ja soovitab reisil olles huvipakkuvaid kohti.
3. koht: MoleQL – rikastatud reaalsuse lahendus, mis visualiseerib keemilisi reaktsioone ja aitab keemiat õppida.
4. koht: Topographics – mäng, mis lubab inimesel ekraanile joonistada topograafilisi märke ja näha kohe nende põhjal visualiseeritud maastikku.
Ürituse korraldasid BFM ja loomeettevõtete inkubaator Digix. Auhindadega panustasid lisaks kirjastus Avita ja Eesti Turismifirmade Liit.
Cross Motion on ELi Interregi rahastatud projekt (2016-2019), mille eesmärgiks on otsida uudseid võimalusi tervise-, hariduse- ja turismivaldkonna rikastamiseks tänapäevaste audiovisuaal- ja mängutööstuse vahenditega. Läänemeremaade vastava valdkonna ettevõtete koostöö tulemusena luuakse uusi kaasaegseid rakendusi ja suurendatakse seeläbi töökohti audiovisuaal- ja mängutööstuses. Projekti eelarve on 3 miljonit eurot ja juhtpartner ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli BFM.
Foto: Loomehäkil esikoha pälvinud võistkond The Artsy Game. Foto: Martin Dremljuga
Lisainfo:
Arko Olesk
Cross Motioni kommunikatsioonijuht
+372 517 4722, arko.olesk@tlu.ee