Kuus TLÜ välisüliõpilast käisid Kadrioru Saksa Gümnaasiumis praktikal
Juba kolmandat aastat järjest viibisid Kadrioru Saksa Gümnaasiumis kuu aja pikkusel õpetajapraktikal ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli erinevate erialade välisüliõpilased. Seekord osalesid kuus kuus tudengit Armeeniast, Hispaaniast, Itaaliast ja Tsehhist. Eelnevatel aastatel on KSG-s olnud õpetamispraktikal üliõpilasi Türgist, Austriast, Lätist, Saksamaalt ja Lõuna-Koreast.
Juba kolmandat aastat järjest viibisid Kadrioru Saksa Gümnaasiumis kuu aja pikkusel õpetajapraktikal ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli erinevate erialade välisüliõpilased. Seekord osalesid kuus kuus tudengit Armeeniast, Hispaaniast, Itaaliast ja Tsehhist. Eelnevatel aastatel on KSG-s olnud õpetamispraktikal üliõpilasi Türgist, Austriast, Lätist, Saksamaalt ja Lõuna-Koreast.
Fotol Armeenlane Arshak koos KSG õpilaste ja õpetajaga.
Praktikat korraldab ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Kasvatusteaduste Instituudi pedagoogilise praktika keskus. Üliõpilased annavad tunde kõigis kooliastmetes. Nad õpetavad inglise keele tundide raames oma kodumaa kultuuri ja ajalugu ning looduskeskkonda.
Nagu selgub, on üliõpilased on oma praktikakogemusega väga rahul. Eriti olulise kogemusena tuuakse esile aktiivõppe meetodite ja infotehnoloogia ning muude õppevahendite kasutamise rohkust tunnis. Üliõpilastel oli endal võimalus n-ö eesti stiilis õpetamist praktiseerida.
Üliõpilased: Üks meie paimaid elukogemusi!
Järgnevalt kirjeldavad üliõpilased, mis kogemuse nad praktikast said.
„See on üks meie parimatest elukogemustest – nägime haridussüsteemi, mis erines väga oluliselt meie omast – näiteks õpetajad suhtlesid õpilastega tunnis aktiivselt ja vahetult, meil on õpetaja traditsioonilisemas rollis.“
Cristian ja Carmen Hispaaniast
„See praktika oli väga hea võimalus oma silmaringi avardada ning teistsuguse kultuuriga kokku puutuda. Need õpilased ja õpetajad, kellega kohtusin, jäävad mulle alatiseks meelde.“
Stefania Itaaliast
„Ma õpetasin elus esimest korda inglise keeles ja see oli algul raske aga õpilaste avatud ja suhtlemisaldis olek aitas mul õppida ja õpetada.“
Petra Tšehhist
„Ma ei arvanudki, et oma Itaalia kultuurist ja ajaloost rääkimine õpilasi nii palju huvitab ja nad suudavad sellel teemal kaasa mõelda ning inglise keeles arutleda. See vist näitab, et eesti õpetamisstiil on meie kooli omast erinev.“
Maria Itaaliast
„Mulle tundub, et üliõpilased peaksid osalema võimalikult erinevatel õpetamispraktikatel ja erinevates riikides, et aru saada, kuidas õppimine ja õpetamine võib erineda. Selle kogemuse põhjal saab oma tegevusi edasi arendada.“
Arshak Armeeniast
Fotol hispaanlane Cristian koolitunnis.
Õpetajad: TLÜ välistudengid on meil väga oodatud
Praktikat juhendavate Saksa Gümnaasiumi õpetajate Pia Tammelehe ja Kadri Barri sõnul on välisüliõpilased koolis väga oodatud ja varasemate praktikantidega erinevatest riikidest on neil sõprussidemed säilinud tänaseni.
Õpetajad rääkisid, et erasmuslaste neli nädalat õppepraktikat möödub koolis alati väga kiiresti. Nende sõnul leiavad ka õpilased, et välismaa praktikantide tunnid on toredaks vahelduseks tavalisele koolipäevale ning samuti ka väga harivad. Inglise keele tundides tutvustasid üliõpilased oma kodumaa kultuuri ja traditsioone, ajalugu ja keelt ning võrdlesid haridussüsteeme. Tunnid olid põnevad ja lisaküsimusi õpilastel jagus.
Juhtus sedagi, et lisaküsimustele vastamiseks tuli vahetunnist aega juurde näpistada. Nii mõnigi algklassiõpetajaks õppiv praktikant sai üle hirmust anda tundi gümnaasiumis. Vastupidiselt isiklikule eelarvamusele kujunesid just gümnaasiumiastmes antud tunnid neile meeldivamaks kogemuseks. Põhjuseks oli nende väike vanusevahe õpilastega, sarnased huvid ja maailmavaade. Seetõttu vahetasid noored õpetajapraktikandid ja õpilased omavahel kontakte, et ka kooliväliselt edasi suhelda. Oma lemmikpraktikantidele tegid põhikooli õpilased mälestuseks südantsoojendava kaardi.
Lisaks said üliõpilased osa koolis toimuvatest tunnivälistest tegevustest. Nad viibisid KSG filmifestivalil NUI, kus neid üllatas õpetajate hinnangul õpilaste endi kõrge organisatoorne pool festivali korraldamisel ning ürituse populaarsus. Samuti said nad osa poiste puutööringi tööst, kus õpilased ise innustunult rääkisid oma töödest puutööringis - õhinal näidati nii valmis kui pooliolevaid töid.
Õpetajate hinnangul pakub neli nädalat koolimajas koos välispraktikantidega terveks õppeaastaks suurel hulgal positiivseid elamusi ja muljeid nii õpilastele kui praktikajuhendajatele. Setõttu jäävad nad pikisilmi ootama järgmist aastat ja uusi üliõpilasi.