Kutse esitada kaastöid Eesti Haridusteaduste Ajakirja uude numbrisse

Austatud haridus- ja kasvatusvaldkonna doktorant, teadur, õppejõud!Kutsume Teid esitama kaastööd Eesti Haridusteaduste Ajakirja. Estonian Journal of Education neljandasse numbrisse, mis ilmub 2015. aasta mais. Seekordse erinumbri temaatika on hariduskorraldus ja haridusjuhtimine. Toimetajateks on hariduskorralduse dotsent Hasso Kukemelk (Tartu Ülikool),

Austatud haridus- ja kasvatusvaldkonna doktorant, teadur, õppejõud!

Kutsume Teid esitama kaastööd Eesti Haridusteaduste Ajakirja. Estonian Journal of Education neljandasse numbrisse, mis ilmub 2015. aasta mais. Seekordse erinumbri temaatika on hariduskorraldus ja haridusjuhtimine. Toimetajateks on hariduskorralduse dotsent Hasso Kukemelk (Tartu Ülikool), hariduspoliitika professor Mati Heidmets ( Ӱ Ülikool) ja külalisprofessor Doyle Stevick (University of South Carolina / Tartu Ülikool).

Eesti Haridusteaduste Ajakiri on eestikeelne eelretsenseeritav ja rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga teadusajakiri (1.2 klassifikatsioon ETISe järgi). Toimetuskolleegiumi esimees on Aalborg Universitet (Taani) kultuuripsühholoogia professor Jaan Valsiner.

Ajakirja antakse välja kaks korda aastas Tartu Ülikooli ja Ӱ Ülikooli koostöös ning publitseeritakse Tartu Ülikooli Kirjastuse väljaandena avatud juurdepääsu platvormil Open Journal Systems (OJS). Ühe numbri maht on 7–9 teadusartiklit, sh 1–3 välisautori originaalartiklit, mis tõlgitakse eesti keelde. Rubriigis ”Raamatututvustus” ilmuvad arvustused uuemast haridusjuhtimist käsitlevast kirjandusest. Kõik artiklid kannavad DOI-numbrit.

Erinumbrisse oodatakse hariduskorralduse ja haridusjuhtimise valdkonna 1) uurimistulemusi nii Eestist kui ka teistest maadest ja 2) süvateoreetilisi käsitlusi.

Ajakirjale esitatud kaastöö ei tohi olla varem avaldatud ega mujale samal ajal avaldamiseks esitatud.

Ühe kaastöö kogumaht on 40 000 – 60 0040 000 – 60 000 tähemärki koos tühikutega, lisaks pikem ingliskeelne kokkuvõte (6000–9000 tähemärki koos tühikutega). Käsikirjad tuleb vormistada korrektses eesti keeles ja Ameerika Psühholoogide Assotsiatsiooni publitseerimisjuhiste järgi (APA, Publication Manual of the American Psychological Association, 6th edition). Käsikirju hindab anonüümselt vähemalt kaks retsensenti, üldjuhul on üks neist Eestist ja teine välismaalt.

Ajakirja neljanda erinumbri koostamise ajakava on järgmine.

1. Autorid saadavad teemad ja eestikeelsed resümeed (pikkus kuni 200 sõna) hiljemalt 10.04.2014 toimetaja Hasso Kukemelkile aadressil hasso.kukemelk@ut.ee Resümee sisaldab teemakohase teaduskirjanduse põhiseisukohad, uuringu eesmärgi, uurimismeetodid ja (oodatavad) tulemused.

2. Toimetajad teatavad, milliseid käsikirju nad ootavad erinumbrisse 25.04.2014.

3. Autorid esitavad toimetajatele korrektselt vormistatud käsikirja koos pikema ingliskeelse kokkuvõttega 01.09.2014.

4. Toimetajad teatavad autoritele retsenseerimise tulemused 03.11.2013.

5. Autorid arvestavad retsensentide märkusi 17.11.2013.

6. Vajadusel käsikirjade teine retsenseerimine ja märkuste arvestamine 12.01.2015.

7. Artiklite keeletoimetamine 02.03.2015.

8. Ajakirja küljendamine Tartu Ülikooli Kirjastuses märts–aprill 2015.

9. Ajakiri ilmub mais 2015.

Ajakirja viies number teemal ”Digikultuur kui haridusruumi osa” ilmub 2015. aasta

novembris. Toimetajateks on Piret Luik, Peeter Normak ja Andra Siibak.

Infot ajakirja ja selle kaastööle esitatavate nõuete kohta saab kodulehelt .

Küsimustega ajakirja kohta võib pöörduda vastutava toimetaja Krista Uibu poole aadressil

krista.uibu@ut.ee

You'll need Skype CreditFree via Skype