Koorijuht Merike Aarma: 16 aastat TLÜ kammerkooriga!

16 aastat ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kammerkoori juhtinud Merike Aarma kirjutab oma pikaaegsest töökogemusest ning meenutab häid aegu ja põnevaid aastaid kooriga. Täname Merike Aarmat tehtud suure töö eest.

16 aastat ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kammerkoori juhtinud Merike Aarma kirjutab oma pikaaegsest töökogemusest ülikoolis ning meenutab häid aegu ja põnevaid aastaid kooriga. Täname Merike Aarmat tehtud suure töö eest ja soovime talle rohkelt edu ja jõudu edaspidiseks.

kammerkoor-13.jpg

"Pärast oktoobrikuist esinemist rahvusvahelisel koorikonkursil Riva del Gardas otsustasin oma kauaaegse töö ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kammerkooris lõpetada. Seljataga on kuusteist ja pool hooaega proove, laululaagreid, konkursse, esinemisi, organiseerimist ja veelkord organiseerimist. Justkui aitab.

Kooriga jätkab tööd noor ja särtsakas tudeng Sander Tamm.

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kammerkoor alustas tegevust 1997. aastal tollase Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna koorina, mille ellukutsujaks ja kauaaegseks dirigendiks oli mul rõõm olla.

Koori esialgse koosseisu moodustasid suuremal jaol muusikat õppivad neiud, meeskoosseis põhines pea täies mahus raadio- ja telerežii noormeestest.

Paljud tänased tegijad meedias on laulnud TPÜ kultuuriteaduskonna kammerkooris (Helen Valkna, Marje Jurtšenko, Tarvo Mölder, Jüri Muttika, Timo Tarve, Ants-Martin Vahur, Meelis Kompus jne).

Algaastail tegutses kammerkoor veel kaks-ühes printsiibil - klassikalise ja kergemuusikakoorina. Viimast juhendas Paul Ruudi.

Kollektiiv arenes kiirelt - esineti  Ã¼likooli pidulikel sündmustel, aga ka paljudel muudel üritustel väljaspool ülikooli: kontserdid Mustpeade majas, Dominiiklaste kloostris, esimesed välisreisid Soome.

2002. aastal sai koorist ÌìÃÀÓ°ÊÓ Pedagoogikaülikooli üks esinduskollektiive, alates 2005. aastast kannab koor ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli kammerkoori nime.

Kuna tegemist on üliõpilastega, arvan, et nende kuueteistkümne aasta jooksul on selles kooris laulnud lühemat või pikemat aega 250-300 tudengit.

ylikooli_kammerkoor1.jpg

Sirvides vanu pilte, on näha, kuidas koosseisud muutusid, kuidas jälle ja jälle vaatasid koorifotodelt vastu uued näod.

2003. aastal, vahetult enne sõitu esimesele koorikonkursile "Tampere Sävel 2003", liitus meiega dirigent Aivar Leštšinski, kes jäi kooriga koostööd tegema viieks aastaks. Pärast teda jagas mõned hooajad oma dirigendikogemusi Aarne Saluveer.

Tegevusaastaid 2003-2013 võib spordikeeles väljendatuna võrrelda "tippvormis püsimise aastaiks". Proovid, laululaagrid, esinemised. Aukartust äratav arv osalemisi konkurssidel-festivalidel. Neljal korral (2004, 2006, 2008, 2010) osalemine Eesti kammerkooride festivalidel, kus aastal 2010, saavutas koor Grand Prix'.

Viiel korral (2005, 2007, 2009, 2011, 2013) võtsime osa ÌìÃÀÓ°ÊÓs toimuvatest rahvusvahelistest koorifestivalidest.

Osalesime edukalt koorikonkurssidel Gatšinas (2005), Barcelonas (2006), Maltal (2007), Koreas (2009), Sevillas (2009), Riminis (2011), Riva del Gardas (2013).

Minu õpilaste, noorte dirigentide Mikk Saare ja Paul Purga juhatamisel osaleti Viimsi Jazz Pop Festivalidel ja televisiooni projektis "Laululahing". Noored dirigendid olid igati oma koori väärilised.

Koori tegevusaastaisse mahub loomulikult osavõtt kõikidest laulupidudest, kaasa arvatud Gaudeamused.

Need olid õnnelikud aastad, kus kammerkoori esinemisi saatis pea kõikidel ülesastumistel edu. Meelde jäävad toredad kaaslased, tublid lauljad, mälestuseks ka hulgaliselt auhindu ja tunnustusi."

Merike.jpg

Merike Aarma 2004. aastal Laulu- ja tantsupeo tänumedalite kätteandmisel Mustpeade Majas. Foto: Valdo Rebane