Koolitööde AS-i ja TLÜ haridustehnoloogide vaheline koostööprojekt

2007.a teisel poolel viisid Koolitööde AS ja TLÜ Informaatika Instituudi haridustehnoloogia keskus ٳٱõٱܲe Arendamise SA toel läbi projekti Competest. Tegu oli mooduli arendamisega, mille abil saab kasutaja väga lihtsalt luua veebipõhiseid teste.

2007.a teisel poolel viisid Koolitööde AS ja TLÜ Informaatika Instituudi haridustehnoloogia keskus ٳٱõٱܲe Arendamise SA toel läbi projekti Competest. Tegu oli mooduli arendamisega, mille abil saab kasutaja väga lihtsalt luua veebipõhiseid teste.  

Koolitööde AS-ga peaks olema tuttav pea iga lapsevanem, sest ettevõte haldab ja arendab õppeinfosüsteemi eKool. Haridustehnoloogia keskuse igapäevase tegevuse üheks peamiseks suunaks on veebipõhise õpihaldussüsteemi IVA arendamine. Tegemist on sarnastes valdkondades tegelevate meeskondadega, kes leidsid ühise huvisfääri ja kelle vahel sujus koostöö seetõttu väga hästi.

Ülikooli poolt panustati projekti pedagoogika teadmist - kuidas metatasandil testi koostamine peab käima. Lisaks tehti ka programmerimistöid. Projekti käigus leiti võimalikud lahendused tehnilistele ja tehnoloogilistele probleemidele ning määratleti eri osapoolte huvid, võimalikud kliendid ja turu arengud. 

Projekti kasusaajad olid kindlasti selles osalejad, kuid potentsiaalsed kasusaajad olid ka paljud mis tahes valdkonna ettevõtted, kes saavad lihtsustada oma personalivaliku ja töötajate koolitamise protseduure. Kasu saavad ka ettevõtted, kelle töö hõlmab testide tegemist või küsitluste läbiviimist. 

TLÜ haridustehnoloogia keskuse juhataja Mart Laanpere sõnul otseselt toodet, mida saab lõpptarbijale müüa, selle koostööprojekti käigus ei loodud, kuid väljatöötatud lahenduste ja programmeerimiskoodi põhjal said mõlemad pooled olulised ideed ja visiooni edasiseks arendamiseks. 

Koolitööde AS-i koolitus- ja kasutajatugi Ene Lindemann ütles, et nad nägid selles projektis võimalust luua teenus, mis paljudele korda läheb ja põhineb tugeval teoreetilisel alusel ja standarditel: et kesta pikalt ning võimaldada materjalide vaba liigutamist ja taaskasutust.

„eKooli ja Ӱ Ülikooli koostöö on ilmekas näide sellest, kuidas teadusuuringuid igapäevasesse ellu juurutada, ning võitjaks on kindlasti mõlemad pooled. eKool-i meeskond on saanud palju targemaks teoreetilises baasis. Ӱ Ülikool on meie kaasabil õppinud oma aastetepikkust teadustööd  arendama sellisesse faasi, kus seda on võimalik rakendada väga paljude inimeste igapäevases elus, hoides kokku nii aega kui ka raha.” kommenteeris projekti kasulikkustKoolitööde AS-i juhataja Sten Soosaar.