Kontrolli oma teadmisi ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis valminud digiturbe kaardimänguga!

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Informaatika Instituudi Digiturbe labor andis välja infotehnoloogia ja digiturbe valdkonda selgitava inglisekeelse kaardimängu "Digital Safety Game", mis aitab mängijatel paremini aru saada veebikeskkonnas turvalise käitumise vajalikkusest ning tutvustab digitaalse turvalisuse ja ka ohtudega seotud mõisteid ning tegevusi. Mäng on mõeldud nii gümnaasiumi- ja kutsekoolide õpilastele kui ka üliõpilastele uute teadmiste omandamiseks või ka teadmiste kontrolliks. Mängu kodulehel http://dsg.onu.ee/ saab igaüks mängida veebipõhist versiooni või mängu välja printimiseks alla laadida.

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Informaatika Instituudi Digiturbe labor andis välja infotehnoloogia ja digiturbe valdkonda selgitava inglisekeelse kaardimängu "Digital Safety Game", mis aitab mängijatel paremini aru saada veebikeskkonnas turvalise käitumise vajalikkusest ning tutvustab digitaalse turvalisuse ja ka ohtudega seotud mõisteid ning tegevusi.

Mäng on mõeldud nii gümnaasiumi- ja kutsekoolide õpilastele kui ka üliõpilastele uute teadmiste omandamiseks või ka teadmiste kontrolliks. Mäng ei ole mõeldud päris algajatele, vaid eeldab siiski põhiteadmisi infotehnoloogia valdkonnast.

Informaatika- ja meediaõpetajajad saavad mängu näol uue ja kasuliku, õppetööd toetava töövahendi.

Kaardimängu ajendas looma vajadus metoodilise materjali järgi, mis aitaks õpetajatel erinevaid informaatika-alaseid teemasid õppetöös sisse juhatada või kokku võtta. Maardimängu kaudu õpivad nii õpilased ja ka õpetajad tundma erinevaid infoturbe valdkonna teemasid ja fakte. See annab omakorda võimaluse tekitada õpilastes huvi ja soovi asuda edasi uurima teemasid, mis on veel võõrad. Lisaks annab digiturbe kaardimäng õpilastele võimaluse suhtlemiseks ning intellektuaalsete teemade toomiseks tunnis toimuvasse arutellu.

__thumb_-2-digital-safety-game.jpg

Mängu 54 kaarti jagunevad kuueks teemaks - privaatsus, arvutvõrk, internet, sotsiaalmanipulatisoon, häkkimine ja pahavara. Mäng on mõeldud ühele kuni kuuele inimesele ning seda saab mängida ka meeskondadena. Üks mäng võtab keskmiselt aega 25 minutit.

Mängu põhimõte seisneb selles, et mängijad küsivad teineteiselt kaardil olevaid küsimusi ning hindavd antud vastuste õigust. Õige vastuse korral saab mängija kaardi endale. Võidab see, kes saab esimesena kokku nõutud arvu kaarte. Vastuste puhul ei oodata vaid kuiva definitsiooni, vaid ka elulisi näited, kasutusjuhtumeid, seoseid muude olukordadega jms ning mis peamine - arusaamist, miks ja kus seda teadmist elus vaja läheb.

Mängu kodulehel  saab igaüks mängida veebipõhist versiooni või mängu välja printimiseks .

Eesti informaatikaõpetajad jm digiturvalisusega õpetamisega seotud isikud saavad lehel oleva vormi kaudu mängu prinditud kujul tellida tasuta koolidesse.

__thumb_-2-TiigriYLIKOOL.gif