Ida- Ӱ Keskhaigla klientide rahuloluküsitluse andmeanalüüs

2008. aasta kevadel sõlmis teadmussiirde keskus AS Ida- Ӱ Keskhaiglaga (ITK) lepingu andmete analüüsiks, mis olid kogutud haigla registratuurides läbi viidud küsitluse käigus.

2008. aasta kevadel sõlmis teadmussiirde keskus AS Ida- Ӱ Keskhaiglaga (ITK) lepingu andmete analüüsiks, mis olid kogutud haigla registratuurides läbi viidud küsitluse käigus. 

Töö teostas andmeanalüüsi õppekursuse praktikana Ӱ Ülikooli (TLÜ) tudeng, keda suunas ja töö kvaliteeti jälgis juhendaja. TLÜ Psühholoogia Instituudi lektor Kadi Liik oli ITK kliendirahulolu küsitluse andmete analüüsimise tööle ideaalne juhendaja, sest ta on ise korduvalt osalenud organisatsioonide poolt tellitud töötajate või klientide rahuloluküsitluste väljatöötamises, läbiviimises, analüüsimises ja interpreteerimises ning ka juhendanud hulgaliselt samalaadseid töid. Lisaks oli ta 2006. aastal TLÜ organisatsioonikäitumise magistriõppe juures just tervishoiuorganisatsioonidele spetsialiseerumise suuna käivitaja. 

Psühholoogia eriala bakalaureuseõppe 2.aasta tudengi Diina Tammepoolt haiglale teostatud andmeanalüüs andis talle põhjaliku praktika. „Tegin küsitluse toorandmetele detailse analüüsi, võrdlesin tulemusi varasemate aastate samalaadsete uuringutega ning koostasin graafikutega illustreeritud raporti,” kirjeldab Diina täidetud tööülesannet. „Analüüsitavad andmed olid juba varasemalt ITK poolt kokku kogutud, mis hoidis kokku minu tööaega, kuid samas jättis see mind ilma vahetust teabest, kuidas need andmed täpsemalt saadud olid,” selgitab tudeng ITK andmete analüüsimise üksikasju. Praeguseks viimasele kursusele jõudnud Diina kavatseb oma lõputöö teha pisut sisulisemal psühholoogiavaldkonna teemal, kuid ITK varasemate aastate küsitluste tulemuste analüüs olnud olnud ka tudengite bakalaureusetööks – seda aga Estonian Business Schoolis. „Seega on tavaline, et andmeanalüüsi teostab ITK-s tudeng,” kommenteerib haiglakvaliteedijuht Kelli Podošvilev

Kelli Podošvilev hindab 2008.a sügisel valminud analüüsi põhjalikuks: „Hea ja kasulik oli vaadata trende ja seoseid. Nüüd on meil materjal, mida juhtkonnale ja töötajatele tutvustada. Samuti edasisi tegevusi planeerida.”

Töö sisulistest tulemustest kahjuks avalikult rääkida pole võimalik, sest – nagu enamike eraettevõtete konkreetsete probleemide lahendamiseks tehtud tööde puhul –, olid ka antud analüüs ja selle tulemused konfidentsiaalsed. Seda kinnitavad ka TLÜ teadmussiirde keskuse poolt töö tegijatega sõlmitud konfidentsiaalsuslepingud.