HIK partnerkoolide kohtumispäev - esimene samm ühtse õpikogukonna loomise poole

23. oktoobril toimus HIK partnerkoolide esimene kohtumispäev, kus osales kokku 100kond inimest - 26 kooli meeskonnad, TLÜ ainedidaktika õppejõud, HIK meeskond ja HTM esindaja. Partnerkoolide võrgustik on koolide ja ülikooli vaheline õpikogukond, mille liikmed panustavad lisaks õpetajakoolituse arendamisele laiemalt ka üksteise arengusse ja Eesti haridusmuutusesse. Koostöös alustatakse uue pedagoogilise praktika mudeli arendamist ning piloteeritakse mentorkoolitust, kus üheskoos õpivad tandemitena koolijuht, mentorõpetaja, alustav õpetaja ja ülikooli ainedidaktika õppejõud.

23. oktoobril kogunes TLÜ Mare maja aatriumis kirev seltskond.Toimus HIK partnerkoolide esimene kohtumispäev, kus osalesid 26 kooli meeskonnad, TLÜ ainedidaktika õppejõud, HIK meeskond ja HTM esindaja. Kokku osales partnerkoolide päeval ca 100 partnerlushuvilist.

partnerkoolid HIK-is__thumb_-2-partnerkoolid2.JPG

Partnerkoolide võrgustiku loomine on saanud alguse ideest moodustada koolide ja ülikooli vaheline õpikogukond, mille liikmed panustavad lisaks õpetajakoolituse arendamisele laiemalt ka üksteise arengusse ja Eesti haridusmuutusesse.

Partnerkoolide kohtumispäeva eesmärgiks oli võrgustiku liikmete omavaheline tutvumine ja identiteedi loomine. Mängulisel moel kaardistati ootusi ja ideid ning sõnastati võimalikke edasisi ühiseid tegevusi.

Partnerkoolidega koostöös alustatakse uue pedagoogilise praktika mudeli arendamist ning piloteeritakse mentorkoolitust, kus üheskoos õpivad tandemitena koolijuht, mentorõpetaja, alustav õpetaja ja ülikooli ainedidaktika õppejõud.

Edasiste tegevustena proovitakse "töökohavahetust", kus ülikooli õppejõud ja partnerkoolide õpetajad saavad astuda teineteise kingadesse, töötatakse üheskoos välja õpetajate täienduskoolitusi parimate praktikate jagamiseks, algatatakse koostöiseid koolidevahelisi kooliarendusprojekte ning esmajoones avatakse oma kooli uksed teineteisele - et näha, milliste parimate ideede jagamisega kogukonna arengut toetada.

Kohtumispäevalt jäi kõlama sõnum, et avatud, teineteist toetav ja motiveeriv koolide ja ülikoolide omavaheline suhtlus ühiste eesmärkide täitmise nimel on see, millesse kõik osapooled on valmis panustama.