HIK looduslabori juht Jüri Kurvits TEPE konverentsil Helsinkis
17. mail esines HIK looduslabori juht Jüri Kurvits TEPE konverentsil Helsinkis ettekandega uutest ideedest matemaatika õpetamisel. Ettekandes vaadeldi erinevaid lähenemisi matemaatikaõpetuse protsessile ning õpetamise metoodika muutusi konkreetsete TLÜs toimuvate näidete abil (uus praktika mudel, innovaatiline RÕÕMU õppekava, tegevõpetajatele pakutavad kursused jms).
Erinevaid lähenemisi matemaatikaõpetuse protsessile (traditsiooniline ja konstruktivistlik) ning vastavaid õpetamise mudeleid: õpetajakeskne-, sotsiaalne- ja õpilaskeskne mudel. Edasi tuli juttu kahest praktikast, mille kaudu selgitati, kuidas meie oleme juba muutnud õpetamise metoodikaid. Esimene näide: Õpilaste teadmiste ja oskuste omandamine veebipõhise ühistöö kaudu (collaborative learning). Teine näide: Ümberpööratud klassiruum (the flipped classroom).
Lisaks tõime välja erinevate tagasisideküsitluste tulemusi, mis olid väga positiivsed.
Lõpetuseks keskendusime vajadusele muuta õpetamise meetodeid ka ülikoolis ja lähenemist õpetajate koolitusele. Kindlasti soovime, et meie lõpetajad oleksid 21. sajandi õpetajad - seetõttu oleme läbi viinud innovaatilisi valikkursusi (WEB 2.0 instrumentide kasutamine matemaatika õpetamisel) ning planeerimas ka uusi samalaadseid kursusi nii õpetajakoolituse tudengitele kui ka tegevõpetajatele (Ainetevaheline integratsioon reaal- ja loodusainete õpetamisel, kasutades veebipõhiseid koostöö vahendeid). Samuti oleme katsetamas uut praktika mudelit, välja töötamas innovaatilist RÕÕMU õppekava ning korrigeerimas olemasolevaid õppekavu (õppeainete lõimumine sh ka haridustehnoloogiaga). Kindlasti on abiks ka värskelt valminud HIK ruumid.
.