Haldus-ja ärikorraldus on Ӱ Ülikooli kõige populaarsem eriala
TLÜ ühiskonnateaduste instituudi ning ühtlasi ka terve Ӱ Ülikooli kõige populaarsem õppekava sel suvel sisseastunute seas oli bakalaureuseastmel haldus-ja ärikorraldus, kus ühele kohale oli 10,4 kandidaati.
TLÜ ühiskonnateaduste instituudi ning ühtlasi ka terve Ӱ Ülikooli kõige populaarsem õppekava sel suvel sisseastunute seas oli bakalaureuseastmel , kus ühele kohale oli 10,4 kandidaati. Ülikooli esikolmikusse mahtus ka instituudi õ첹.
Populaarsuselt teine oli loodus- ja terviseteaduste instituudi bakalaureusetaseme psühhloogia eriala ning kolmandal kohal on jällegi ühiskonnateaduste instituudis õpetatav bakalaureuse õܲٱܲ õ첹.
“Ühiskonnateaduste instituut on üliõpilaste arvult Ӱ Ülikooli suurim instituut. Eelmise aasta 1. septembri seisuga oli meil üliõpilasi 2041, neist 442 lõpetas tänavu juunis,” lausus ühiskonnateaduste instituudi õppejuht Tuuli Oder.
“2016/17 õppeaasta ingliskeelsete õppekavade sisseastunute arvud on veel täpsustamisel, kuid ilmselt liitub meiega pea pooltuhat uut üliõpilast, mis tähendab, et oleme ka sel õppeaastal suurima üliõpilaste arvuga instituut Ӱ Ülikoolis,” lisas Oder.
Populaarsemad ühiskonnateaduste instituudi õppekavad sel suvel sisseastunute seas olid bakalaureuseastmel haldus-ja ärikorraldus (10,4 kandidaati ühele kohale) ja magistriastmel sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse (3,7 kandidaati ühele kohale), doktoriõppes oli suurim konkurss (6,7 kandidaati ühele kohale) riigi-ja poliitikateaduste õppekavale.
“Sel õppeaastal alustame õppetööd 22 õppekaval (BA 9, MA 9, PhD 4), neist viis on ingliskeelsed bakalaureuse- ja magistriastme õppekavad, samuti on kõigil doktoriõppekavadel võimalik õppida inglise keeles. ÜTI üliõpilastest viiendik on ingliskeelsetel õppekavadel õppivad tudengid, oleme siinkohal suurima rahvusvahelise üliõpilaste arvuga instituut Ӱ Ülikoolis. On heameel tõdeda, et sellest sügisest on ingliskeelse õppe võimalused veelgi avardunud, nimelt lisandus poliitika ja valitsemise bakalaureuseastme õppekava,” märkis Oder.
Õppejuhi sõnul uuendati eelmisel õppeaastal vähemal või suuremal määral kõiki ÜTI õppekavasid, kusjuures peamisteks põhimõteteks oli õppeainete koondamine, õppekavade killustatuse vähendamine ning suundade-ülene integratsioon. “Sellest tulenevalt on muuhulgas bakaluareuseastme kavadel ühine alusainete plokk 18 EAP mahus, magistriastme kavadel alustasime ühiste meetodiainete rakendamist ja doktoriastme kavadel on sisse viidud ühiskonnateaduste interdistsiplinaarne doktoriseminar,” lausus Oder.
Seoses ingliskeelse vastuvõtu täpsete arvude selgumisega alles septembri keskpaigaks, ei saa veel täpselt määratleda tudengite jaotust erinevate akadeemiliste suundade vahel. Küll aga on tudengite arvult suurimaks suunaks endiselt õigusteadus (prognoositav tudengite arv 560), järgnevad üsna võrdse suurusega sotsiaalkaitse (525) ja riigiteadused (520), seejärel sotsioloogia (125) ja rahvusvahelised suhted ja tulevikuuuringud (85).
Ühiskonnateaduste instituudi eestikeelsete õppekavade sisseastujate arvud 2016/2017 õa:
BA
Riigiteadused - 31
Haldus-ja ärikorraldus - 46
Sotsiaaltöö - 70
Sotsioloogia - 20
Õigusteadus - 48
MA
Haldusjuhtimine - 14
Politoloogia - 12
Riigiteadused - 16
Sotsiaaltöö- 35
Sotstsiaalpedagoogika ja lastekaitse - 35
Sotsioloogia - 13
Õigusteadus - 40
PhD
Demograafia - 1
Sotsiaaltöö - 2
Sotsioloogia - 4
Riigi-ja poliitikateadused - 3