Haapsalu kolledži tihe konverentsikuu
Oktoober on olnud Haapsalu kolledži töötajatele tihe rahvusvahelistes võrgustikes osalemise kuu - osaleti tervishoiukonverentsil IEEE Healthcom 2013 Portugalis, õpetajakoolitust pakkuvaid institutsioone ühendava Comenius Association seminaril ning Brüsselis Euroopa linnade ja regioonide nädalal Open Days 2013.
9.-12. oktoobril osalesid tervisejuhi õppekava juht Hele Leek-Ambur ja tervisedenduse labori assistent Triin Lepp 15. IEEE rahvusvahelisel konverentsil „Võrgustik ja teenused e -tervises 2013“ () Lissabonis. Konverentsi eesmärk oli tuua kokku tervishoiuvaldkonnas töötavad spetsialistid üle maailma, et arendada koostööd, mõtteid vahetada, leida mehhanismid ületamaks lõhed tervisega seotud süsteemide ja teenuste vahel.
Konverentsi teemade hulka kuulusid:
- E-tervis rahvatervises (sealhulgas haiguste ennetamises, riskikäitumises, epidemioloogilistes sekkumistes)
- E-tervis ja vananemine (toetamaks eakate elukvaliteeti ja turvalisust)
- Tervishoiu rakenduste areng, praktilised rakendused e –tervises, turvalisus ja privaatsus
- IKT -toega isiklik tervishoiusüsteem, IT lahendused tervishoiuteenuste osutamiseks
Konverentsil saadud teadmisi ja kontakte kasutatakse TERE tootearenduses koostöös disainilaboriga, tudengite praktikaülesannetes, kolledži erialade integratsioonivõimaluste parandamises (tervis+disain+IT).
Klassiõpetaja ja rakendusinformaatika õppetöö koordinaator Anneli Kasesalu viibis 8.-11. oktoobrini 2013 Comenius Assotsiatsiooni seminaril. i on koondunud Euroopa õpetajakoolitust pakkuvad institutsioonid ja tegutsetud on juba 24 aastat. Kohtumiste eesmärgiks on hoida ja luua kontakte üliõpilaste ja õppejõudude vahetuseks ning intensiivprogrammide algatamiseks. Märkimisväärne on asjaolu, et kuigi Haapsalu Kolledž on osalejatest ilmselgelt kõige väiksem organisatsioon, on meie välispartnerite võrgustik kindel ja hästitoimiv.
Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse disainer-projektijuht Arvo Pärenson osales 7.- 9. oktoobrini Brüsselis rahvusvahelisel konverentsil . Konverentsil toimus kolmkümmend seminari ning viisteist paralleelsessiooni ja näitust, kus tervisevaldkondadega seotud institutsioonid ja eksperdid tutvustasid viimaseid olulisi uuringuid, mis seotud rahvastiku vananemisega ja terviseteenuste kättesaadavusega Euroopas. Olulised märksõnad olid disain tervisetoodetes ja teenustes ning rahaliste ressursside ümberjagamise võimalused rahvastiku tervise parandamisel. Suurt tähelepanu pöörati tervisliku linnakeskkonna kujundamisele ja tarbija/linnaelaniku kaasamisele otsustamisprotsessidesse. Selles valdkonnas esitasid saatkonnad ja esindused põnevaid lahendusi Norra, Rootsi, Itaalia, Prantsusmaa, Šveitsi, Rumeenia, Belgia väikelinnade näidete põhjal.