Eesti ja Saksa ülikoolid ühendasid väed

13. oktoobril toimus AUKE (Aasia Uuringute Koda Eestis) ja Berliini Vabaülikooli koostöös ning ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) Aasia uuringute juhtimisel seminar Asia – Field Full of Career Opportunities.

13. oktoobril toimus AUKE (Aasia Uuringute Koda Eestis) ja Berliini Vabaülikooli koostöös ning ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) Aasia uuringute juhtimisel seminar Asia – Field Full of Career Opportunities.

Keskenduti Aasia-suunaliste karjäärivõimaluste kaardistamisele nii Aasias kui ka kohapeal, seades oma sihtgrupiks noored Aasia huviga eksperdid. Kaeti neli peamist valdkonda: riik ja institutsioonid, kodanikuühiskond, ettevõtlus ning teadus ja akadeemia.

Esines kuus oma ala eksperti neljast fookusvaldkonnast, kes ühtlasi osalesid ka paneeldiskussioonis. Teiste seas astusid üles TransferWise’i Aasia tiimijuht Kristi Klaus ning sotsiaalse ettevõtte Aasia Keskus Bangkokis (Asia Centre) asutaja ja juht, Bangkoki Ülikooli kommunikatsiooniosakonna juhataja singapurlane dr. James Gomez. Viimane neist on interneti tõhusa kasutamise eest poliitilises kommunikatsioonis nimetatud ajakirjas Asiaweek Ã¼heks 50-st kõige mõjuvõimsamaks suhtlejaks ning Newsweek Asia teerajajaks. James Gomez oli 2015. aasta kevadsemestril ka ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Aasia uuringute külalislektor.

Akadeemilise karjääri võimalusi tutvustas ÌìÃÀÓ°ÊÓ Tehnikaülikooli Euroopa õiguse professor Tanel Kerikmäe, kes on panustanud Kambodža haldusõiguse ja konstitutsiooniõiguse arengutesse koostöös Konrad Adenaueri Sihtasutusega.  

Seminari ja paneeldiskussiooni juhtisid AUKE arendusjuht ja TÜHi Aasia uuringute turundusspetsialist Herdis Pärn ning Berliini Vabaülikooli doktorant ja Eesti maja Berliinis juht Kristina Piilik. Kohal viibis ligi 60 tudengit ning äsja ülikooli lõpetanut. Üritust käis kaemas ka Eestis Saatkonna kultuuriatašee Merit Kopli.