Eesti Instituut on toetanud 123 välisüliõpilase osalemist suve- ja talvekoolis

Igal aastal toetab Eesti Instituut “Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe programmi” osana ligi paarkümne üliõpilase osalemist eesti keele ja kultuuri kursustel Ӱ Ülikooli rahvusvahelises suve- ja talveülikoolis. Välisõppe programmi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Tänaseks on toetatud ühtekokku 123 välismaalase keeleõpinguid.

Igal aastal toetab Eesti Instituut “Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe programmi” osana ligi paarkümne  üliõpilase osalemist eesti keele ja kultuuri kursustel Ӱ Ülikooli rahvusvahelises suve- ja talveülikoolis. Välisõppe programmi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Tänaseks on toetatud ühtekokku 123 välismaalase keeleõpinguid.

Välismaa üliõpilaste osalemine eesti keele suve- ja talvekursustel aitab edendada eesti keele ja kultuuri arengut ja levimist väljaspool Eestit.

“Kõige rõõmustavam on kursuste toimumise ja toetuste väljaandmise juures see, kui suve- või talvekoolis õppinud pärast kodumaale naasmist oma teadmisi aktiivselt rakendama hakkavad. Näiteks üks 2010. aastal Eesti Instituudi stipendiumi saanu töötab hetkel Moskva Ülikoolis eesti keele lektorina, 2012. ja 2013 aastal suvekoolis osalenud õppija Sloveeniast on aga tõlkinud filmi "Lotte ja kuukivi saladus" sloveenia keeled,” ütles Ӱ Ülikooli suve- ja talvekooli projektijuht Birgit Kirsimägi.

Suurem osa välisõppe programmi toetusel eesti keele kursustele tulijaid on eesti keelt õppinud juba välismaal – kas Eestist lähetatud lektori tundides, iseseisvalt või veebikursustel.

Kursustel osalejate põhjused keele õppimiseks on erinevad. Õppijate hulgas on Eesti juurtega inimesi, soome-ugri keeli tudeerivaid üliõpilasi, Eestis elavaid välismaalasi ning ka neid, kes mujal maailmas elades muudel põhjustel tunnevad eesti keele ja kultuuri vastu huvi. Õppijaid on kõikjalt maailmast, kõige rohkem Ungarist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt.

Täna, 24. jaanuaril lõpeb Ӱ Ülikooli rahvusvaheline talveülikool, kus kolme nädala pikkusel eesti keele kursusel osalenud 19st inimesest üks õppis Eesti Instituudi toetusel. 2014. aasta juulis algavale Ӱ Ülikooli rahvusvahelise suveülikooli eesti keele kursustele saavad Eesti Instituudi toetusel tulla 19 välisüliõpilast, õppekohtade kohtade taotlemine algab veebruaris.

Ӱ Ülikool hindab kõrgelt koostööd Eesti Instituudiga ning tunnustas 22. jaanuaril Eesti Instituuti aasta koolituspartneri tiitliga.

Ӱ Ülikooli suve- ja talveülikoolid on suunatud rahvusvahelistele õppijatele, kuid avatud ka eestlastest huvilistele. Rahvusvaheline suveülikool (Tallinn Summer School) toimub alates 2006. aastast. See pakub kolmenädalast programmi, mis sisaldab keelekursuseid, loomingulisi töötubasid ning mitmesuguseid humanitaar- ja sotsiaalteaduste valdkonna kursuseid. Rahvusvaheline talveülikool (Tallinn Winter School) toimus esimest korda 2010. aastal. Tegemist on suveülikoolist väiksema kursuste ja osalejate arvuga sündmusega. Rahvusvahelistes suve- ja talveülikoolides osaleb igal aastal üha rohkem inimesi, viimastel aastatel on osalejate arv ületanud 300 piiri ning õppijaid on tulnud kokku 40–50 riigist. Lisaks õppetööle kaasatakse osalejad ka mitmekesisesse kultuuriprogrammi, toimuvad avalikud loengud ja väljasõidud, mis tutvustavad Eestimaad ja selle kultuuri.

Ӱ Ülikooli rahvusvaheline talvekool:  

Ӱ Ülikooli rahvusvaheline suvekool: