BFM tunnustas loome- ja arendusprojekte
Aasta lõpus tunnustab BFM samal kalendriaastal teostatud silmapaistvaid projekte.
BFM tunnustab aasta lõpus samal kalendriaastal teostatud silmapaistvaid projekte. Sel aastal valis direktor Katrin Saksa poolt määratud ekspertkomisjon esmakordselt välja BFMi parimatest parimad loome- ja teadusprojektid, koorekihiks osutus viis projekti.
Loomingulise projekti läbiviimise eest, mis valmis BFMi õppejõudude, üliõpilaste ja vilistlaste kaasabil koostöös Saksa ja USA filmitegijatega tunnustatakse BFMi vilistlast ja montaaži lektorit Madli Lääne-Metsalu. Tema debüütfilm "" on Eesti lugu, mis on mõeldud rahvusvahelisele publikule ning on juba pälvinud rohket rahvusvahelist tunnustust ja huvi, kuid selle filmi edulugu on alles ees.
Rahvusvahelise teadusprojekti "" juhina hoiab BFMi eesti keele kui teise keele professor Anastassia Zabrodskaja Ӱ Ülikooli sotsiolingvistilist pädevust tipus. Anastassia Zabrodskaja uurimissuund annab võimaluse instituutide üleseks koostööks ning loob uut teadmist, et Euroopa eri kultuuride vaheliste ühiskondlike põletavate probleemide lahendamisel kaasa rääkida.
Projekt "Dancing Technologies" käsitles tantsu ja tehnoloogia suhteid ja võimalusi antud ajahetkes, läbi BFMi koregraafia õppetooli teadmiste, ausalt ja avatult, nii konverentsil, loomingulise töö, kui ka meedia kajastuse kaudu. Projekt ei käsitlenud mitte ainult tehnoloogia võimaluste kasutamist tantsus, vaid uuris ka tantsija poolset panust mõjutamaks tehnologia arengut. Uurimist ei kasutatud mitte loomemeetodina, vaid päriselt uuritigi ja seda uurimust esitleti. Projekti meeskonna nimel võttis tunnustuse vastu Heili Einasto.
Koostöös meie ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Muusikaakadeemia, Tartu Kõrgema Kunstikooli ja vabakutseliste kunstnikega valminud näitus “Unemosaiik" on Eestis ainulaadne ristmeedia projekt, mis osutus avaliku hääletuse põhjal valituks Eesti Rahva Muuseumi näitusesaali ning mida seetõttu on võimalik vaadata ERMis veel kuni 14. jaanuarini. Tegu on Ristmeedia dotsendi Alessandro Nani üliõpilaste ambitsioonika lõputöö projektiga, mis nihkus koolitööst autonoomseks loomeprojektiks, milles kasutati uudseid tehnoloogilisi lahendusi, mille valmimisele aitas kaasa suur rahvusvaheline meeskond ning mis meeldis inimestele.
Kümmekond aastat on kunstiteadlane Heie Treier teinud süstemaatilist uurimistööd spetsiifilise meetodiga, mis tugineb eelkõige võrdlevale visuaal-kriitilisele analüüsile ja mille fookuses on vahelised seosed. Selle uurimustöö sotsiaalset ja rahvusvahelist mõju ja väärtust tõi esile ka kevadel Ӱ Ülikooli väisanud rahvusvaheline teaduse evalveerimise komisjon. Sel suvel oli Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos võimalik vaadata Heie poolt kureeritud Arne Maasiku fotonäitust “Kahn. Magnum Opus”. Komisjon hindas nii Heie senist silmapaistvat tööd, kui projekti potentsiaali.