Alguse sai koolitusprogramm Samsung Digi Pass kutseõppuritele
30. septembril sai alguse tasuta koolitusprogramm Samsung Digi Pass, mille käigus töötavad noored kutseõppurid välja oma erialaseid digilahendusi. Neile on sealjuures abiks oma ala eksperdid, kelle hulgas ka mitmeid ülikooli inimesi. Programmi eestvedaja on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli digitehnoloogiate instituut.
30. septembril sai alguse tasuta koolitusprogramm Samsung Digi Pass, mille käigus töötavad noored kutseõppurid välja oma erialaseid digilahendusi. Neile on sealjuures abiks oma ala eksperdid, kelle hulgas ka mitmeid ülikooli inimesi. Programmi eestvedaja on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli digitehnoloogiate instituut.
Programm viiakse läbi Euroopa Komisjoni, ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli, UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni, Samsung Electronics Balticsi, Eesti Noorteühenduste Liidu ja Kutsekoja koostöös. Programmi alguses allkirjastati memorandum, mille eesmärk on vähendada noorte töötust Eestis ja tõsta erinevates sektorites kõrgetasemeliste spetsialistide arvu.
"Samsung Digi Passi programmiga toome haridussüsteemi ja tööandjad teineteisele lähemale. Üks suuremaid väljakutseid tänasel haridusmaastikul on tõsiasi, et õpilased peavad omandama oskusi töötamiseks ametikohtadel, mida hetkel ei pruugi isegi olemas olla. Veel enam, ka tänased koolilõpetajad ei vasta tihti tööandjate ootustele," sõnas Philip Choi, Samsung Electronics Baltics asepresident.
Programmis asuvad oma digioskusi arendama 30 kutsekoolide õpilast üle Eesti - ÌìÃÀÓ°ÊÓst, Tartust, Pärnust, Ida-Virumaalt, Valga-, Võru- ja Raplamaalt. Samsung Digi Pass programmis omandavad nad digitaalsed oskused, mille on paika pannud Euroopa Komisjon ja Eesti vajadustele kohandanud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool. Need on vajalikud oskused igas valdkonnas. Programm valmistab noori ette lähtuvalt tööandjate ootustest ja aitab neil koheselt pärast kooli lõpetamist saada jalg tööturu ukse vahele.
Samsung Digi Passi kava on välja töötanud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli hariduseksperdid. See sisaldab erinevaid digivaldkonna teemasid, näiteks digivahendite kasutamist töökohal, digitaalse portfoolio koostamist, prototüüpimist, ettevõtlikkuse ja liftikõne oskuste arendamist. Samuti õpetatakse noori looma virtuaalreaalset sisu ja kasutama seda õppetöös või töökohal. Kümme kolmeliikmelist võistkonda arendavad kollektiivselt digitaalseid projekte, mis aitavad teistel noortel Eestis valmistuda tuleviku töökohaks, annaks neile konkurentsieelise tööle kandideerimisel ja võimaldaks kohe pärast kooli tööturule siseneda. Iga meeskonda abistab mentor - oma ala tõeline ekspert.
Programmi läbijad saavad esimesed Samsungi digipassid, mis on justkui online-tõestus tulevasele tööandjale värskelt omandatud oskustest ja kogemustest.
Koostöömemorandumi allkirjastavad Philip Choi, Samsung Electronics Baltics asepresident, Peeter Normak, TLÜ digitehnoloogiate instituudi direktor, Kadri Kull, koostööprojektide koordinaator, Madli Ross, UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni haridusprogrammide koordinaator, Tiia Randma, Kutsekoja juhatuse liige; Mart Laanpere, ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli vanemteadur, Kristjan Tedremaa, Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse aseesimees. Programmi toetab ka Haridus- ja Teadusministeerium.
Lisainfo:
Kerli Onno
e-post: kerli.onno@tlu.ee
tel. 6409219